Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mennyi összeget kell a számlára írni?

Egyéni vállalkozók

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: kalmar86 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Mindenki!

Én egyéni vállalkozó vagyok, és alanyi adó mentes!

Egy x nevű céggel van egy szerződésem amiben le van írva, hogy az elvégzett munkáért  br. 60 forint jár!

Az lenne a kérdésem, hogy ha alanyi adó mentes vagyok, akkor mennyi összegről kell kiállítanom a számlát?

Köszönöm előre is válaszukat!

kalmar86
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. jún. 02, 2007 1:43 pm

T.Kalmar! A számlát 60 Ft-ról kell kiállítani, ha a cég nem így gondolta, az lehet az oka,hogy nem beszélték meg, áfás-e vagy sem.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. jún. 02, 2007 5:41 pm

Lehet hogy a megrendelő nem tudta, hogy alanyi mentes?  Nem mindegy,  ha  a cég ugy kalkulált, hogy a 60Ft.ból 10Ft-ot előzetes ÁFA-ként levonhat,  nem biztos hogy elfogadja a 60Ft-ot. Amugy a 60Ft bruttó. Üdv. Ani 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. jún. 03, 2007 8:19 am

Szia! A szerződésen szerepel e a szállító adószáma, mert ha igen abból  a megrendelőnek látnia kell, hogy alanyi adómentes a vállalkozó és ebben az esetben a megrendelő nem fizet és nem vonhat le áfát. Számlázni a 60Ft-kell. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. jún. 03, 2007 8:40 am

Szia! Megerősítem az előttem szólókat, a számlára 60.000.- ft-ot kell írnod, az ÁFA sorában pedig Am-ET KELL JELÖLNÖD érték nélkül, ami azt jelenti, hogy alanyi mentes . Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. jún. 03, 2007 1:49 pm

Szia Kalmár! 

Az ügy kerekségéhez hozzátartozik még: az áfának akkor lesz jelentősége, ha az alanyi adómentes határt átléped (vagy jövőre ennek hiányában önként választod az áfa alanyiságot). Ha a szerződésedben csak annyi szerepel, hogy 6o/e Ft vállalkozási díj, akkor a 6oooo,-Ft-ra nem számolhatod fel külön az áfát, hanem akkor 5oooo + 1oooo áfát = 6oooo,-Ft-ot kell számláznod.

Ha a szerződésed úgy szól, hogy 6oooo + áfa, akkor természetesen a 6oooo Ft-ra rászámolható majd az áfa összege. Nagyon kell ügyelni a szerződéskötésnél, mert mint látható, 1oooo,-Ft-tal "megkárosítod" magad, ha esetleg áfa kötelezetté válsz. Ugyanis a vállalkozási díj bruttó értéket (áfával növelt értéket) jelent, hiszen kevés kivételtől eltekintve a termékértékesítésre és szolgáltatásnyújtásra 2o%-os áfateher rakodik.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: kalmar86 » szer. jún. 06, 2007 2:48 pm

Köszönöm a válaszokat!

Már csak az érdekelne, hogy hol találhatom meg ezt, leírva, valami hivatalos dokumentációban?!, mert , ha ez igy van, hogy nekem 60000 ft kell a számlára írnom, akkor nekem be kell bizonyítani a cégnek!(mert eddig 50000 ft lett a számlákra írva) Ebben kérném még segítségüket!Köszönöm!

kalmar86
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jún. 06, 2007 3:42 pm

Nem tudok róla, hogy ez valahol le lenne irva. Mint ahogy korábban is irtam, szerintem a vevőn mulik,hogy elfogadja-e a 60eFt-ot.  mivel  ÁFÁt tartalmazó árban egyeztek meg, és az alanyi mentes bevétele nem tartalmaz ÁFÁ-t, Egyébként az alanyi mentes bevételnél a bruttó és a nettó érték egyenlő, csak a befogadónál nem mindegy, hogy vissza tudja-e igényelni az ÁFÁ-t. Üdv. Ani  
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. jún. 06, 2007 4:06 pm

Azért írtam, hogy meg kell nézni pontosan a szerződés szövegét. Ha úgy szerepel a szerződésben, hogy az elvégzett munka ellenértéke 6oooo,-Ft, akkor ez az összeg fogyasztói árnak minősül és a hatályos törvények szerint 2o% áfát is tartalmaz. Ezesetben az alanyi adómentességedre tekintettel 6oooo,-Ft-ot számlázhatsz.

Ha a szerződésedben az szerepel, hogy az elvégzett munka ellenértéke 6oooo,-Ft+áfa, akkor az alanyi adómentesi státuszodra tekintettel szintén 6oooo,-Ft-ot számlázhatsz. A két dolog között az a különbség, amit az 5.hozzászólásomban írtam. Ha átlépsz majd áfa alanyi körbe, akkor az első esetben 5oooo+áfát számlázhatsz, a második esetben pedig 6oooo+ áfát. Tehát a saját bevételed 1oooo,-Ft-tal csökken,

Egyébként ezt az áfa tv-ből tudod kihámozni, bár nem a fentiekben leírt aránylag világos megfogalmazásban. Az ÁFA bevezetésével egy hozzáadott érték típusu adó került a köztudatba. Ennek alapján minden fázisban rárakódik a termékre vagy a szolgáltatásra az áfa mindaddig, míg a végső fogyasztó meg nem fizeti azt. A felvetett problémád jelzi világosan azt, hogy mennyire oda kell figyelni a szerződéskötésnél az ár megjelölésére. Mert a lerögzített ár fogyasztói árnak minősül a Te fázisodban.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mennyi összeget kell a számlára írni?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jún. 06, 2007 4:21 pm

Sziasztok!

Szerintem meg ha a szerződésben látszik, hogy 1-es adószáma van a vállalkozónak, és annyit ír, hogy az elvégzett munka díja 60.000.- Ft, akkor ott egyértelmű, hogy az bruttó és nettó is egyben, mivel ő alanyi adómentes. De nem is értem, milyen okból lett eddig 50.000.- Ft írva a számlákra?

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég