Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: marchello » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv ismét :)

Ezt az űrlapot próbálom kitölteni: http://www.nyilvantarto.hu/hu/evig_megkezdes_bejelentes

Alanyi adómentes szeretnék lenni, viszont ha ezt az opciót a 7-es lapon bejelölöm, akkor figyelmeztet hogy ezt nem lehet, mert az előző (szintén adózós) oldalról előbb ki kell választanom egy áfa kört. Ez már alapból hülyeség (legyek egyszerre adómentes is meg áfa körös is?), de jó bejelölök itt is valamit, akkor meg azt a hibát írja, hogy ha az áfa körökből választok valamit, akkor már nem választhatok adómentességet. Ami teljesen logikus, de adómentességet meg lehetetlen választani...

Ördögi kör. Legfrissebb abevjava, legfrissebb nyomtatvány.
Van valakinek ötlete?

Köszönöm
Üdv,
Marci
marchello
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: marchello » csüt. dec. 27, 2012 12:40 pm

na meg is válaszolom gyorsan. hibás a nyomtatvány, ami még gázabb hogy tudnak róla. december 1 óta nem voltak képesek javítani, majd januárban valamikor lesz javított, de akkor meg csak februártól lehet számlázni.
lehet befáradni a kormányablakhoz.
marchello
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: kkpbt » csüt. dec. 27, 2012 1:03 pm

Beküldtem hibásan és elfogadták, a vállalkozói igazolványt meg is kaptam. (igaz telefonon szóltam, hogy hibás, tudnak róla) A nyilvántartó.hu szerint 2013. január 1-től is változnak a nyomtatványok.
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: marchello » csüt. dec. 27, 2012 1:44 pm

tehát bejelölted, hogy adómentes vagy és úgy küldted el? most már bemasírozok inkább a kormányablakba és elintézem, de azért kíváncsi vagyok hogy piros hibával is simán elmegy?
marchello
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: kkpbt » csüt. dec. 27, 2012 6:48 pm

Igen piros hibával küldtem be, (el engedte küldeni) és megkaptam a vállakozóit a mai nappal (a beadás december 21.-én volt, a vállalkozás kezdete december 27.)
December elején ugyanez a hiba volt a 12T101E-nél is, de azt már javították.
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: marchello » csüt. dec. 27, 2012 6:58 pm

na kormányablakban azt mondták, hogy nem kell bejelölni az alanyi adómentességet, akkor sem ha az akarsz lenni, hanem az előző oldalon kell bejelölni az "áfa fizetési kötelezettséget az általános szabályok alapján állapítom meg" pontot.
merthogy szerintük 6 millióig mindenképpen alanyi adómentes leszel.
marchello
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: kkpbt » csüt. dec. 27, 2012 7:22 pm

Hát már ne is haragudj, de ez egy nagy marhaság, aki mondta annak halvány lila gőze sincs az ÁFA-hoz. Az általános szabály azt jelenti az ÁFA törvény szerint, hogy ÁFA alany leszel (az adószámod ..-2-..) és az ÁFA-t a bevételeid után FEL KELL számítanod, beszerzéseid után pedig a felszámított ÁFA-t visszaigényelheted. Honnét a jó istenből tudná az APEH, hogy te várhatóan nem léped túl a 6 millió Ft-os bevételt. Onnét fogja tudni, hogy bejelented, bevételed várhatóan nem éri el a 6 millió Ft-ot és EZÉRT ÁFA ALANYI MENTESSÉGET választasz.
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: marchello » csüt. dec. 27, 2012 7:40 pm

Nem haragszom, de miután én világosan kijelentettem telefonban is és személyesen is hogy alanyi adómentes szeretnék lenni és a nyomtatvány hibás (amiről ők amúgy tudnak, de 30 nap alatt képtelenek voltak javítani), majd a telefonos hölgy beküld a kormányablakba, hogy ott eltudom intézni, minekutána ott csodálkozva közlik, hogy ők ugyanazt a rendszert látják mint amit én itthon (ergó náluk is hibára fut), de sebaj így és így kell megoldani (tudják, mert ma már én vagyok az n+1edik aki ezzel jön), akkor én azt elhiszem.

Bocsánat a barokk körmondatért kicsit frusztráló már ez az ügy.
Mindegy, reklamáló levél elküldve, meglátjuk mi lesz.
marchello
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: kkpbt » csüt. dec. 27, 2012 7:48 pm

Akkor értsem úgy, hogy beadtad az okmányirodához a vállalkozói kérelmed, és jelölted, hogy az ÁFA-t az általános szabályok szerint állapítod meg ?
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Egyéni vállalkozó nyomtatvány hibás?

HozzászólásSzerző: marchello » csüt. dec. 27, 2012 8:01 pm

Igen, én sem értem hogy ezt most így hogy... de bíztam benne hogy értik a dolgukat.
Ha úgy adódik csak van valami korrekciós lap, amit dec 31-ig be lehet adni.
marchello
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég