Adófórum

Adózási és számviteli információk

KATA és cégautóadó

Egyéni vállalkozók

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: Dinyus » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Ez a KATA lassan a sírba visz....
Nyugdíj mellett egyéni vállalkozó ha áttér a KATÁ-ba, akkor kell-e fizetnie
- cégautóadót
- és az eü. szolg. járulákot?
Mindenki mást mond, és mindjárt itt a határidő!
Köszönöm, ha válaszoltok!
Jó hétvégét, üdv.: Magdus
Dinyus
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. dec. 15, 2012 11:57 am

"Kata-cégautóadó" -minap volt kérdés

Én is így gondolom, mivel tételes költségelszámolással nincs elszámolt költség, sőt egyáltalán nincs költségelszámolás a KATA-ban, ezért cégautóadó fizetési kötelezettsége az ev-nek nem keletkezhet.

Adóköteles.......az a személygépkocsi, amely után a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény szerint költséget, ráfordítást, illetve az Szja tv. szerint tételes költségelszámolással költséget, értékcsökkenési leírást (a továbbiakban költség, ráfordítás, értékcsökkenési leírás együtt: költség) számoltak el.(Gépj.tv 17/A)

Eü. szolg. jár: szerintem a kata kiváltja ezt is.
a) vállalkozói személyi jövedelemadó és vállalkozói osztalékalap utáni adó vagy átalányadó megállapítása, bevallása
és megfizetése;
b) társasági adó megállapítása, bevallása és megfizetése;
c) a személyi jövedelemadó, járulékok és az egészségügyi hozzájárulás megállapítása, bevallása és megfizetése;
d) szociális hozzájárulási adó és egészségügyi hozzájárulás, valamint a szakképzési hozzájárulás megállapítása,
bevallása és megfizetése.

l)50 Járulék: az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék (a természetbeni egészségbiztosítási járulék, a pénzbeli egészségbiztosítási járulék és a munkaerő-piaci járulék), a nyugdíjjárulék, a táppénz-hozzájárulás, az egészségügyi szolgáltatási járulék, valamint a korkedvezmény-biztosítási járulék.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: cecil59 » szomb. dec. 15, 2012 12:16 pm

Múlt héten 2 előadáson voltam. Első nap egyértelművé tették, hogy az eü.szolg.járulékot kiváltja a Kata. Második nap egyértelművé tették, hogy nem...
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. dec. 15, 2012 12:33 pm

Én is olvastam mindkettőt, a fenti a magánvéleményem, nem hivatalos állásfoglalás, mondjuk az előadáson elhangzottak sem azok.
Pl Ruszin is azt írta, hogy a katás kieg. tev. ev-nek fizetnie kell, de azt is írta már, hogy a nem alanyi mentes katásnak áfafizetési kötelezettsége van, de levonási joga nincs.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: cecil59 » szomb. dec. 15, 2012 1:05 pm

szép ez a szakma... :(
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. dec. 15, 2012 1:17 pm

Cecil! Azt nem jegyezted fel, hogy mi volt az érv mellette illetve ellene? Vagy csak ráérzésre mondták?
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: Dinyus » szomb. dec. 15, 2012 4:04 pm

Köszönöm a gyors válaszokat, Lányok!
Ezek szerint nem vagyok egyedül az aggályaimmal....
Most akkor mitévők legyünk, hogy a vállalkozó is jól járjon, és NAV bácsi /néni/ se büntessen?!
Dinyus
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » vas. dec. 16, 2012 11:52 am

Még egy bizonytalanság merült fel bennem, a KATA bejelentkezésre azt irták, modnták, hogy bármikor be lehet jelentkezni, ill. bármikor ki is lehet jelentkezni, akkor most van dec. 2o-i határidő vagy nincs?
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. dec. 16, 2012 12:07 pm

(1) A kisadózó vállalkozások tételes adója szerinti adóalanyiság a választás bejelentését követõ hónap elsõ napjával jön létre.-ez a KATA,

kevered a KIVA-val, egyébként a dec. 20-át kitolják jan. 15-ig, holnap szavaznak róla.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KATA és cégautóadó

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » vas. dec. 16, 2012 1:49 pm

A kérdés feltevő irta, hogy mindjárt itt a határidő, ezért tettem fel én is kérdést, mert én is úgy tudom, hogy bármikor be és ki lehet lépni, mely a köv. hó 1 napján lép életbe Kata esetében. Kornélia te is igy tudod, ha jól értem.?
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron