Oldal: 1 / 1

7-es adószám!

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: pseniko
Sziasztok!  Nem vagyok sajnos teljesen tisztában a 7-es adószámos önálló tevékenységgel. Ismerősöm kütyüket szeretne készíteni és eladni (gyöngy nyaklánc, hűtőmágnes, szalvétakép ...), 7-es adószámot szeretne. Ha jól olvastam utána, választhat jöv-megállapítási módot, vagy tételesen számol el, vagy 90%-os ??? ktg-hányadot alkalmaz. Van valami járulékfizetési kötelezettsége? Hogy van ez?       Enci

7-es adószám!

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 12:37 pm
Szerző: kati1012

Szia!

Szerintem egyéni vállalkozóit kellene kiváltani. A tevékenységet munkaviszony mellett végezné? Ezeket a szempntokat is figyelembe kellene venni.

 

Üdv: Kati

 


7-es adószám!

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 12:48 pm
Szerző: kovalkata

Szia!

Szerintem is az egyéni vállalkozói igazolvány lenne a legjobb, főleg ha van neki főállása! És attól függően, hogy milyen és mennyi költséget tud majd elszámolni, megválasztani ezen belül, hogy melyik fajta adózást válassza. Ha van főállása és nem vesz majd ki vállalkozói kivétet a vállalkozásból, járulékfizetési kötelezettsége nem is lesz. Kata


7-es adószám!

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 12:53 pm
Szerző: kovalkata
És még annyit, hogy nem is érteném, hogy ez a tevékenység hogyan kerülhetne az összevont adóalap tevékenységei közé, amiről Te is írsz, pl. 90 %-os költségelszámolás. Az inkább olyan tevékenységekre vonatkozik, ahol pl. megbízási szerződés van a felek között. Tehát ő nem folyamatosan és egy embernek fogja ezeket a kütyüket árulni, hanem különböző vevőknek. Szerintem ez inkább az egyéni vállalkozási tevékenységet meríti ki. Kata 

7-es adószám!

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 1:31 pm
Szerző: garbo50

Ez valóban vállalkozói tevékenységnek tünik és vállalkozói tevékenység vállalkozói igazolvány nélkül csak a tv-ben felsorolt esetekben lehet. Önálló tevékenységként általában nem az üzletszerü tevékenységekre lehet 7-es adószámot váltani, hanem szellemi tevékenységekre, vagy cégeknek önállóan végzett tevékenységekre. Esetleg el tudom képzelni, hogy egy cég megbízást ad a fenti kütyük elkészítésére és ezt csak úgy tudom leszámlázni, ha van adószámom, jelen esetben 7-es. De az értékesítés már nem fér bele.

Ebben az esetben a cég felé nyilatkozik a költségválasztásáról (10%- os költséghányad, 50%-os vagy tételes) a cég levonja. befizeti az Szja-át és megfizeti a 11 %-os ehot. De mégegyszer megerősítve itt a személyes értékesítés már nem fér bele.

 

Üdv. 


7-es adószám!

HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2007 11:15 am
Szerző: pseniko

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat!

A helyzet az, hogy eddig méltányossági családi pótlékon volt, jelenleg munkanélküli járadékot kap. Eddig is készített kütyüket, de mivel semmilyen adószáma vagy igazolványa nem volt, nem mert sehol árulni. Ahogy leszűrtem a válaszokból, ez a fajta tevéknység nem nagyon fér bele a 7-es adószámba, főleg ha saját maga szeretné árulni a piacon vagy ilyen helyeken.

Még lenne egy kérdésem, ha gyártja ezeket a kütyüket, ajándéktárgyakat, és saját maga értékesíti piacon,... akkor ajándéktárgy kiskereskedelemnek is szerepelnie kell a vállalkozói igazolványban?

Enci


7-es adószám!

HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2007 11:38 am
Szerző: garbo50

Szia!

A piaci kiskereskedelem TEÁOR száma 5262 ezen belül az önkormányzat , ha vállalkozói igazolványt vált a további belső számokkal pontosítja a tevékenységet. Szerintem ha egyszer már váll.ig-t vált célszerű egy költséggel több tevékenységet is bejelölni így az ajándékra az 5248-at, de ez üzletet is feltételez, de a későbbiek során akkor nem kell módosítania. Még ami eszembe ötlött hírtelen, a piacozás sem olyan egyszerű, mivel vannak esetek, ahol kereskedő szakképesítéshez kötik. Szerintem jó lenne, ha  az önkormányzat vállalkozási osztályán érdeklődnétek, mivel a labda az ő térfelükön van, ők tudják mire mit adnak ki, ez is emberektől- helyektől is függhet.

Üdv.