Adófórum

Adózási és számviteli információk

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

Egyéni vállalkozók

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd okt. 30, 2012 9:23 am

Én a Kft-t választanám. De ha "három havonta egy számlával elbánsz", akkor tedd azt, és ne itt érdeklődj. Ez nem Róbert bácsi ingyenkonyhája.

Emiatt nem is válaszolok itt a nekem feltett kérdésre az ev. hátrányait illetően. Lesz egy kis időm, majd megírom emailben az engem kérdező kollegának.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: Bubuskac » kedd okt. 30, 2012 5:17 pm

Persze, természetesen ezt tudom, de ha jóhiszeműen, minden tőlem telhetőt megtettem annak érdekében, hogy minimalizáljam a kárt (ha van), akkor legalább például a lakásom nem vehetik el. Bár ez már inkább jogi probléma.
Bubuskac
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: Bubuskac » kedd okt. 30, 2012 6:23 pm

Tudom, hogy nincs ingyen ebéd. Viszont én ezt inkább reklámnak tekintem. Miért fizetnék azért, hogy megtekinthessek egy terméket? Hiszen itt a termék maga a könyvelés, és nem az, hogy röviden leírják/elmondják, hogy felénk nézve milyen anyagi kötelezettséggel jár az amit kigondoltunk. Miért választanám azt a könyvelőt, akinek még azért is fizetnem kell, hogy köszönjek? Tudom én, hogy minden könyvelő ideje drága, és amíg velünk beszélget, nekünk ír, profitot termelő tevékenységet is végezhetne. De akkor honnan lenne ideje rendesen megcsinálni a mi könyvelésünk? Különben is honnan veszi, hogy a mi időnk nem drága? Én egy olyan konzultációtól azt várom el, hogy valaki győzzön meg arról, hogy igenis márpedig nekünk az a legjobb, ha a könyvelésünk velük csináltatjuk. Itt viszont konkrét számokra lettem volna kíváncsi egy egyenlethez (16% ilyen adó, 8% olyan adó, 3% hozzájárulás stb. stb.), még csak példákat sem kértem, hanem a legáltalánosabb esetet, ami mindenképpen van. Nem kétlem, hogy itt szinte minden regisztrált pedánsabb könyvelést tudna nálam végezni, hiszen ebből él, ezt tanulta, és szégyenletes lenne számára ha nem így lenne. Ehelyett némi arroganciát és csak egy új, de annál hasznosabb ötletet kaptam, amelyet köszönök is szépen, utána fogok olvasni, és számolgatok egyedül, mert olvasni és számolni is tudok, csak a könnyebb utat próbáltam meg: megkérdezni sok embert, akik értenek hozzá. Bár itt vissza értünk az ingyenkonyha témaköréhez. De ha belegondolok ez mégiscsak egy ingyenes fórum...

Elnézést kérek, ha nagyképűnek tűnök, és ennyi sokat írtam, amit végig kellett olvasni (pedig nem kötelező senkinek...), csak a saját szakterületemből indultam ki, ahol nekem kicsit segítőkészebbnek tűnnek az emberek, és ha felteszek egy kérdést, akkor vagy több információt kérnek, és azután válaszolnak, vagy egyből hasznos dolgokat írnak (fontosnak tartom megemlíteni, hogy az első hozzászólás még ennek jegyében történt, amit ismét köszönök is szépen). Pedig nem kevésbé elfoglaltak, és nem kevésbé drágább az idejük...

Ha ezekután valaki még úgy gondolja, hogy egy rövid egyszerű kérdésre adna, egy számokban bővelkedő választ (számolni sem kellene benne, azt majd megteszem én, a válaszban található számok alapján), akkor röviden tömören, összefoglalva leírnám neki a kérdést.
Bubuskac
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd okt. 30, 2012 6:32 pm

Csak egy aprócska válasz a hosszú írásodra. Tavaly volt olyan egyéni vállalkozó ügyfelem, akinek az adóját legkevesebb 2 823 000 féleképpen (NEM ELÍRÁS!KETTŐMILLIÓ-NYOLCSZÁZHUSZOMHÁROMEZER) tudtam volna teljesen legálisan és jogszerűen megállapítani. De ha továb csűröm, csavarom, még ennél is sokkal több lehetőség lett volna.

Ennyit arról, hogy itt aztán fel tudsz készülni a remek kérdéseiddel és magadtól majd mindent kiszámolsz....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: Bubuskac » kedd okt. 30, 2012 7:23 pm

Kedves szedlacsek! Alapvető félreértés van közöttünk. Nem a könyvelésem akarom megcsinálni egyedül (akkor könyvelői tanfolyamra mentem volna), csak arra az egyszerű felvetésemre szerettem volna választ kapni, hogy megéri-e nekünk vállalkozni vagy sem. (Értem én, hogy nehéz a sütit megcsinálni, de finom-e?). Azzal is tisztában vagyok, hogy az, mit hogyan könyveltethetek, majd akkor dől el, amikor ténylegesen ott a tevékenység. De egyelőre nem a könyvelés a kérdés! Elnézést, hogy ilyen önfejű vagyok, de megértettem, hogy mégiscsak egy példára vagyok kíváncsi. De nem lehetnek olyan remek kérdéseim, mivel eddig nem kaptam teljes választ.
Bubuskac
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. okt. 31, 2012 4:30 pm

Ennyi információból, amennyit itt elmondasz, ember meg nem mondja, hogy érdemes-e vagy sem. Az ez évi szabályozás alapján én azt tudom mondani, hogy főállásban havi cca. 200 eFt tiszta bevétel (bevétel - költségek)alatt nem éri meg.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: Bubuskac » szomb. nov. 03, 2012 8:07 pm

Igyekszem összeszedni, hogy mire is vagyok kíváncsi. A kérdésem, nem is igazán az lenne, hogy megéri-e. Ez majd később lesz érdekes.
Inkább olyan dolgokra volnék kíváncsi, hogy ha semmit nem csinálunk, akkor milyen költségeink lesznek biztosan.
Vagyis, ha én egyéni vállalkozó leszek, teljes állás mellett és a feleségem az alkalmazottam, akkor ugye a feleségem fizetése + a munkáltatói járulékok biztosan költség. Ezen felül lenne még az iparűzési adó. A többi, sejtésem szerint, a bevétel és a nyereség alapján fizetendő.
A kérdés, most inkább csak annyi, hogy akkor a feleségem, mint diplomás, heti minimum 20 órában kell alkalmazott legyen és a fizetése legalább 54000 Ft kell legyen? Nyilván ha futja többre, akkor több lesz, de most a minimumra vagyunk kíváncsiak.
Ezek a költségek elszámolhatóak? Vagyis a bevételből levonható, és a nyereségem ennyivel kevesebbnek számít? Ez inkább most azért érdekel, hogy akkor bevételként ekkora összeget kell kitermelni, vagy ennél többet, hogy az én nyereségem, ami után nekem külön kell még fizetni a dolgokat, 0 Ft legyen és ne legyek veszteséges.

Lényegében ebben a felállásban is marad a havi cca. 200eFt "megéri" határ?
Bubuskac
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Milyen vállalkozási formát válasszunk?

HozzászólásSzerző: Alex11 » kedd dec. 04, 2012 1:12 pm

Kedves Bubuskac! Nem tudom, hogy mennyire ismered (ismeri) ezt a fórumot, de tény, hogy akinek itt ingyen tanácsra van szüksége, az nálad (önnél) jóval visszafogottabb hangnemet használ.
Üdv. Alex
Alex11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron