Oldal: 1 / 2

nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: duduci

Kedves mindnyájatok!

 

Kérdezni szeretném, hogy egyéni vállalkozónál a nyugdijas szülő lehet-e segítő családtag? Mivel kétféleképpen tájékoztattak ezügyben, és nem tudom melyik a valós? Segítségeteket előre is megköszönöm.


nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 21, 2007 12:21 pm
Szerző: kohnmari

Szia Duduci!

A TB-s HVG a következőt írja: "a saját jogú nyugdíjas, továbbá az öresgségi nyugdíj-korhatárt betöltött özvegyi nyugdíjas továbbra sem lehet segítő családtag."

Üdv. Mari


nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2007 2:51 pm
Szerző: valterjozsefne
Szia! Februárban részvettem egy előadáson,ahol az egyik előadó munkaügyi ellenőr volt, feltettem a kérdést nyugdíjas szülő díjazás nélkül segíthet -e dolgozhat-e rendszeresen gyermeke vállakozásában. A válasz az volt igen dolgozhat, melyik szülő kér pénzt a gyermekétől. Mária

nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2007 2:55 pm
Szerző: Cininéni
szia! Ennek a nyugdijasnak fizetnek és nem is keveset! Tehát vannak kivételek....itt nem ingyenes munkavégzésről van szó, ezért is nem mindegy, hogy mennyi járulékot kell fizetni utána,ezért is forszírozom a segítő családtag témát....mivel ott ha jól tudom csak 11% eho van.

nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2007 3:03 pm
Szerző: valterjozsefne
Szia! Amennyiben fizetnek akkor az első számú válaszadóval Marival értek egyet, nyugdíjas nem lehet segítő családtag. Mária

nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2007 3:27 pm
Szerző: kati1012

Sziasztok!

 

Segiteni segithet. fizethetnek is neki, de költségként nem számolható el a részére kifizetett díjazás, mivel nem lehet segitő családtag, ami nem azt jelenti, hogy nem is dolgozhat.


nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2007 3:35 pm
Szerző: valterjozsefne
Annyival egészíteném ki, hogy amennyiben a segitő családtag díjazása eléri a tárgyhót megelőző hónap első napján érvényes minimálbér 30%át akkor ugyanaz a járulék fizetési kötelezettség vonatkozik rá, mint a síma alakalmazottra,azzal az eltéréssel, hogy nála nem működika dupla minimálbér utáni járulékfizetési köt. ha jól emlékszem heti negyven órás foglalkoztatás esetén, legfeljebb a minimálbér számolható el. Adójóváírás nem illeti meg.Munkavállalói járulékot nem kell tőle vonni. Tehát,ha nem lenne nyugdíjas akkor sem biztos, hogy kedvezőbb lenne ez a forma. A 11%-os EHO-t pedig akkor kell fizeni,ha a dijazás a fent említt 30%-ot nem éri el, ebben az esetben járulékot nem kell fizetni. Mária  

nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 28, 2007 3:25 pm
Szerző: lelik.istvan
Van egy kiegészitő tevékenységet folytató /tehát  saját jogu nyugdijas egyéni vállalkozó/  ismerősöm,  aki nem a szülőt, de még saját  jogu nyugdijas feleségét  -betartván a röhejes TB. passzust- se tudta segitő családtagként foglalkoztatni. Annál olcsóbb megoldást nem talált, mint  hogy bejelentette  napi 4ó-ra, fizeti utána a járulékokat és "keményen fizeti" feleségének megérdemelt munkabérét! Ugye milyen érdekes ez a a magyar gazdaság?

nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 28, 2007 3:55 pm
Szerző: garbo50
Alkalmi munkavállalói könyvvel is lehet a nyugdíjas szülőt, feleséget, vagy más rokoni szálak nélküli nyugdíjast foglakoztatni, csak ha jól emlékszem nem havi 15 nap, hanem 12 nap.

nyugdijas segitő családtagként???

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 28, 2007 4:28 pm
Szerző: KovacsJ

Szia!

A mult héten voltam egy előadáson ahol azt monták, hogy a nyugdíjas közeli hozzátartozó után - ha a boltba elad- nem kell semmit fizetni és jogszerűen tartózkodik ott. A rokoni kapcsolatot kell igazolni ha ellenőrzés van.

Kovácsné