Adófórum

Adózási és számviteli információk

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

Egyéni vállalkozók

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

HozzászólásSzerző: Ancsafati » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tavaly váltottam ki vállalkozói igazolványomat heti 40 óra munka mellett. A következő hónapban megszűnik a munkaviszonyom. Főállású egyéni vállalkozóvá válok.

Kérdésem, hogy mi fog történni?

Kaphatok-e munkanélküli segélyt?

Mennyit kell havonta fizetnem járulékok és adó címén? (egy évben kb. 4-500 ezer Ft számlát állítok ki, de nagy részét le tudom költségelni.)

Jobban járok, ha megszüntetem a vállalkozást, mielőtt a munkaviszonyom megszűnik? 

Köszönöm.

Ancsafati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

HozzászólásSzerző: sz.ili » vas. máj. 20, 2007 2:44 pm

Szia! A munkaviszony megszűnését  követő 15 napon belül ezt a tényt, hogy főállású ev vagy jelenteni kell az APEH felé . Onnantól kell a járulékot fizetni és havonta jelenteni a 0758 bevalláson. Azt el kell döntened,hogy a minimum járulékalap (131 ezer),vagy a minimálbér (65500) után fizeted-e és vallod be a járulékot. Munkanélküli segély a vállalkozásod ideje alatt nem kapsz. A többit majd eldöntöd! üdv. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. máj. 20, 2007 3:43 pm

Ha főállású vállalkozó vagy, a bevételtől függetlenül a minmálbér járulék terhe havi. kb. 40 eft. Az éves bevételed nem lenne elég ennek finanszírozására. Ekkora bevétellel nem érdemes a vállalkozást megtartani. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. máj. 20, 2007 3:52 pm

Ili hozzászólását helyesbíteném annyiban, hogy a havi bevallási kötelezettség csak akkor lép fel, ha alkalmazottat foglalkoztatsz.  Én sem javasolnám a vállalkozásod megtartását az általad említett bevétel mellett akkor, ha főállású vállalkozóvá válsz. Ha megszünteted a vállalakozásodat, azt bármikor , aránylag csekély költségkihatás mellett ismét ki tudod váltani., ha ismét lesz főállású munkaviszonyod.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

HozzászólásSzerző: kicsimici » vas. máj. 20, 2007 6:08 pm

Kedeves Ancsafati!

Jobban jársz ha megszünteted!

 

kicsimici
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

HozzászólásSzerző: sz.ili » hétf. máj. 21, 2007 6:33 am

Szia Madora! Szerintem a 0758 bevallást főállású egyéni vállalkozónak havonta kell leadni, mert havi járulékfizetési kötelezettsége van. A 0708 bavallást pedig csak akkor, ha van alakalmazottja. Ekkora bevétel mellett nem éri meg vállalkozni. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Másodállású EV munkaviszonyának megszűnése

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. máj. 21, 2007 12:17 pm

Ili! Köszönöm a figyelmeztetést, én kieg.tevékenységű egyéni vállalakozóra koncentráltam. A főállású ev. természetesen havonta ad bevallást. De a kérdező helyzetében én nem vállalkoznék.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég