Oldal: 1 / 1

Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: kriszta1982

Az lenne a kérdésem, hogy ti mit csináltok, ha a könyvelésben az egyéni vállalkozó pénztára negatív? Könyveltek bele bevételt nem képező jövedelemként pénzt, ami tőkeként funkcionál, vagy hagyjátok úgy? De így biztos nem tud kivenni vállalkozói kivétet, mert minusz pénztárból nehéz. Deha rak be pénzt,akkor meg minek vesz ki kivétet? Berakja a pénzt utána más jogcímen kiveszi?


Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásElküldve: kedd feb. 21, 2012 6:14 pm
Szerző: Stefani1

Szia!


Én például teszek be tagi kölcsönt ha mínuszos a pénztára, de általában ilyenkor nem írom ki a jövedelem kivétjét. Majd amikor már lesz elegendő pénz akkor kezdem el kiírogatni a kivétjét. Mert ugye előfordulhat, hogy éppen egész évben nem lesz bevétele, de megszüntetni, szünetelteni nem akarja a tevékenységét. Akkor meg minek éppen a jövedelmet kivenni, és pláne SZJA-t utána fizetni. Ilyenkor a járulékok bevallásra kerülnek, de kivétje nincs. Azt szoktam még megtenni, ha ilyen van, hogy a tőle vont járulékokat bevételezem ezzel is kompenzálni lehet a negatív pénztárat.


Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásElküldve: kedd feb. 21, 2012 6:21 pm
Szerző: tothkornelia69

Tagi kölcsön helyett tőkebetétnek vagy üzemviteli kölcsönnek nevezzük.


 


Kiegészítésként annyit, hogy a tőkebetétek befizetéseinek összegéről és azok visszafizetéseiről analitikát kell vezetni. Fontos a pontos nyilvántartás, mert ha ez nincs meg, a visszafizetés összegét akár vállalkozói kivétként is értelmezheti az adóhatóság (ált. ez szokott előfordulni), az pedig elég sokba kerül.


 


üdv:Nelly


Egyéni vállalkozás házipénztár

HozzászólásElküldve: szer. feb. 22, 2012 8:07 am
Szerző: Stefani1

Köszönöm a szövegbeli kiigazítást. Megpróbálok majd én is pontosabban fogalmazni.