Adófórum

Adózási és számviteli információk

könyvelési hiba

Egyéni vállalkozók

könyvelési hiba

HozzászólásSzerző: farkasjuci1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Egyéni vállalkozót könyvelek 2011-től. Az előző könyvelő selejtes munkát végzett mert nem zárta le évente a p.könyvet és a kp felvétet vagy befizetést nem is vezette be egyik évben sem. És mivel nincs analitika nem tudom a tagi betét és kivét egyenlegét. Próbáltam a hibát kijavítani, de a vállalkozón nem találja a 2005-2006.egész évet. A Banki nyitó és Pénztár nyitót ki lehet számolni az előző évi adatokból. Ti mit tennétek? Újra könyvelnétek, hogy jó legyen? Vagy leselejtezheti esetleg a pénztárkönyvet (persze csak azt amelyikben az időszak elévült). Gondolom a 2005-2006-os év már elévült vagyis a 2006 idén fog. Az illető jó ismerősöm, ezért görcsölök vele ennyit, mert tőlem várja a jó megoldást!


Köszi Judit


 


 

farkasjuci1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

könyvelési hiba

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 31, 2012 9:23 pm

Szia!


 


Emlékeim szerint valamelyik évtől már kötelező kimutatni az üzemviteli kölcsönt is az 53-as bevallásban. Ez persze nem jelenti azt, hogy ez meg is történt. Próbálj ott utánanézni ennek az adatnak. Én a saját könyvelésemre fókuszálnék és nem javítanék bele a bevallással már lezárt múltba - főleg úgy, hogy bizonylatom sincs hozzá.


 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég