Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rehabilitációs ellátás

Egyéni vállalkozók

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: pecsiauditor » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !


Nem találtam ezzel kapcsolatban semmit a fórumon és nálam felmerült most a téma.Jól értelmetem a változásokat ?  Rokkantnyugdíjas egyéni vállalkozó jan.1tól nem nyugdíjas és nem jár neki pénzbeni rehab.ellátás mert folytat kereső tevékenységet . Mivel nem kieg.tevékenységű ezért legalább a min.bér után járulékokat fizet és át kell jelenteni főfoglalkozásúnak ? 


 

pecsiauditor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: Brigitta12 » hétf. jan. 09, 2012 8:53 pm

Szia!


 


A rokkantnyugdíjas egyéni vállalkozónál meg kell nézni, hogy elérte-e a nyugdíjkorhatárt.(62 év)Ha igen akkor nincs változás jan.1-től öregségi nyugdíjat kap és kieg.tev.egyéni vállalkozónak minősül.Ha nem érte el a nyugdíjkorhatárt de elmúlt 57 éves vagyis öt éven belül eléri akkor jan.1-től rokkantsági ellátást fog kapni aminek az összege megegyezik az eddigi rokkantnyugdíjjal.Ebben az esetben már nem minősül nyugdíjasnak vagyis főállású egyéni vállalkozó lesz aki a minimálbér után fizeti a tb járulékot.Ha 5 éven túl fogja betölteni a nyugdíjkorhatárt akkor jan.1.-től rehabilitációs ellátást fog kapni és ugyancsak főállású egyéni vállalkozónak minősül.


 


Keresőtevékenységet folytathat de az előírt keresetkorlát betartásával


 


A 1041-es bevalláson jan.1-től át kell jelenteni a jogviszonyt.

Brigitta12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: kisgulyi » hétf. jan. 09, 2012 10:19 pm

Szia Brigitta!


A keresőtevékenységhez annyit szólnék, hogy a rokkantsági ellátott a minimálbér 150%-át keresheti, de a reheb ellátott az én olvasataim alapján nem kereshet, mert akkor szünetel az ellátása. Jól gondolom ?


kisgulyi

kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: pecsiauditor » kedd jan. 10, 2012 7:33 am

Sziasztok! Az én olvasatomban is a rehab.ellátott ha van jövedelme akkor nem kap rehab ellátást. Viszont ha csak mondjuk napi 4 órát tud dolgozni , akkor inkább ne dolgozzon?

pecsiauditor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: Brigitta12 » kedd jan. 10, 2012 9:40 am

Szia!


Én az ONYF honlapján lévő tájékoztatóból arra következtetek, hogy a rehab.ellátásban részesülő ( vagyis III.csoportba tartoró rokkantnyugdíjas aki 1954 után született ) keresőtevékenysége esetén ellátásának megszüntetésére egyáltalán nem kerül sor.


A rehab.járadékban részesülőknek viszont keresőtevékenység esetén az ellátást meg kell szüntetni, ha hat egymásután következő hónapra eső kerestének havi átlaga meghaladja a rehab járadék összegének kétszeresét és a minimálbér összegét.


Tehát a véleményem szerint a rehab ellátás és a rehab járadék nem ugyanaz.


De ti is erősítsetek meg, hogy jól gondolom-e, mert már nálam is teljes a káosz.

Brigitta12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: sibolya » pén. jan. 13, 2012 10:49 am

Sziasztok!


A NAV központi telefonszámán megerősítették, hogy nem rehabilitációs járulék, hanem rehabilitációs ellátás a neve, tehát dolgozhat mellette az EV.


A 12T1041 mellett a 12T101E nyomtatványt is be kell küldeni.


 


 

sibolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: pecsiauditor » pén. jan. 13, 2012 12:00 pm

Azt tudom hogy rehab.ellátás a neve és max. 3 évig vehető igénybe. A kérdés inkább arra vonatkozott hogy ha  egyéni vállakozó elveszti-e az ellátást ? 


Ezek szerint akkor nem veszti el ha a keresete hat havi átlagban nem több havonta mint az ellátás kétszerese és a minimálbér.Azaz 93000,-Ft?

pecsiauditor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: Brigitta12 » szomb. jan. 14, 2012 9:34 am

Szia!


A HVG Tb különszámában most olvastam, hogy a 2012.január 1-jei ellátásátalakítást követően folyósított rehabilitációs ellátás melletti jövedelemszerzésre - a komplex újraminősítést követő ellátásmegállapításig - továbbra is a 2011-es szabályokat alkalmazzák. Megszüntetik tehát a III. csoportos rokkantsági nyugdíjból átalakított ellátást hat hónapi keresőtevékenység, illetve ennek során a minimálbért, valamint az ellátás kétszeresét is meghaladó havi átlagjövedelem megszerzésekor. A rendszeres szociális járadékból átalakított rehabilitációs ellátást a havi minimálbér 80 százalékának( 2012-ben 74.400 forintnak )a hat hónapon keresztüli megszerzésekor szüntetik meg.


Ezt szó szerint írtam le, de a lényeg az szerintem, hogy főállású egyéni vállalkozó is kapja az ellátást ha a jövedelme hat havi átlagban nem éri el az ellátás kétszeresét vagy ha az kevesebb a minmálbért. (93.000.-)

Brigitta12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Rehabilitációs ellátás

HozzászólásSzerző: pecsiauditor » pén. jan. 27, 2012 8:02 am

Most került a kezembe egy tájékoztató a Nyugdíjfolyosító Igazgatóságtól a rehab.járadékról.(Így nevezik ):


Kereső tevékenység esetén:


-50%-kal csökkenteni kell a járadékot ha egymást követő 3 hónapra vonatkozó keresetének havi átlaga meghaladja a járadék összegének kétszeresét  és a legkisebb minimálbér összegét.


-meg kell szüntetni ha 6 egymást követő hónapban meghaladja a fenti kereset korlátokat.


A járadék nyugellátásnak minősül és a jogosult biztosítottnak minősül , a járadékból nyugdíjjárulékot fizet


Ezek szerint marad "nyugdíjas" és a tényleges kivét után fizet járulékokat és nem fizet eü.szolg. járulékot ?


Mi a véleményetek erről?

pecsiauditor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron