Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

Egyéni vállalkozók

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

HozzászólásSzerző: andrea268 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Sürgősen tudnom kellene,hogy a vállalkozói kivét csak kp-ben értendő,vagy esetleg mondhatom azt,hogy kp-t nem vettem ki,de a családom havi szükségleteit a boltomból fogyasztottam.Természetesen összegszerűsítve  és megfizetve utána az szja-t..stb.Magyarul a váll.kivétem nem pénzben hanem áruban lett kivéve.


 


Köszi előre is válaszotokat!

andrea268
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

HozzászólásSzerző: SzalánczayAnna » pén. jan. 06, 2012 1:30 pm

Szerintem áruban is kiveheted.Dokumentálni kell és meg kell fizetni az adókat úgyanúgy mintha kp-t vettél volna fel. Az áfa kérdését is vizsgálni kell aznban ,mert ha visszaigényelted azt korrigálni kell.


Üdv.: Panni 

SzalánczayAnna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jan. 06, 2012 2:55 pm

Szia!


Szerintem is meg lehet tenni.


Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

HozzászólásSzerző: olahneedit » pén. jan. 06, 2012 3:13 pm

Sziasztok!


A családi felhasználásnak sok verziója létezik. Van, aki rögtön beüti a ptg-be azt, amit hazavisz, mégpedig eladási áron. Ezzel megfizeti az árrés áfáját is.... ettől tud az ember legnyugodtabban aludni, bár nyilván ráfizet. Van, aki - a leltár miatt - kockás füzetben írja, mit vitt haza, hó végén összesíti (áfánként persze) , a könyvelő pedig levonja áruból áfájával együtt, majd a bruttóját lekönyveli vállalkozói kivétként. Ezzel a megoldással tulajdonképpen csak a beszerzési ár áfáját fizeti meg. Persze van olyan is, aki tojik az egészre, azt mondja, ó hát persze, hogy beütöütte ptg-be, elszámolta áruként, ezen felül kiveszi a vállalkozói kivétet.


A kérdezőnél nyilván nincs annyi pénz a pénztárkönyv szerint amiből a kivétet ki tudná venni, viszont mindenképpen szeretne jövedelmet felmutatni. Erre igen, jó megoldás amit vázolt.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

HozzászólásSzerző: andrea268 » szomb. jan. 07, 2012 5:12 pm

Köszönöm válaszotokat! Így gondoltam!

andrea268
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

HozzászólásSzerző: andrea268 » szomb. jan. 07, 2012 5:23 pm

Még annyit kérdeznék az előzőekhez,hogy a váll.kivét kivételéhez van valamilyen formanyomtatvány,vagy elég a pk-ben dokumentáli?

andrea268
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Vállalkozói kivét csak kp-ben?

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. jan. 09, 2012 3:27 pm

Szia! Nincs ilyen formanyomtatvány, legalábbis külön erre nincs. Bérprogram biztosan biztosít hozzá bizonylatot. Ahol nincs bérprogramra szükség, elegendő egy szerkesztett kifizetési bizonylat, feltüntetve bruttó, szja, nyj, ebj, stb levonások, a kifizetés napja, valamilyen szisztéma szerint adott bizonylatszám. Van aki csak simán kiadási ptb-ot készít hozzá, azon vezeti le a levonásokat.


Tény: csak úgy bizonylat nélkül a pk-ból kiírni nem elég. Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 94 vendég

cron