Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV megszüntetése utáni teendők

Egyéni vállalkozók

EV megszüntetése utáni teendők

HozzászólásSzerző: PALINTA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am


Sziasztok!


40 órás munkaviszony melletti, alanyi áfamentes e.v. vagyok, szeretném megszüntetni az ev. státuszomat, folytatás nélkül. Uabban az adóévben zárnám le, amikor kezdtem a vállalkozást. Nincs be nem folyt bevételem, és kifizetetlen tartozásom. Ezt a szabályt hogyan kell értelmezni:


„Az egyéni vállalkozói jogállás megszűnését követően a megszűnés adóévéről szóló adóbevallás benyújtásáig az egyéni vállalkozói tevékenységre tekintettel befolyt ellenérték (bevétel) a megszűnés adóévében megszerzett vállalkozói bevételnek minősül”


ill.


 „benyújtását követően befolyó bevételre, illetve felmerült kiadásra az önálló tevékenységből származó jövedelem megállapítására vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.”


Az nem világos, mit kell érteni „befolyó bevétel” alatt: a már kiszámlázott, pénzügyileg csak a megszűnést követően beérkező összeg, vagy a megszűnés után, ha eladom a megmaradt készlet egy részét, akkor annak az ellenértékét? (ez utóbbi nekem dupla adózásnak tűnik, mivel a megmaradó készlet értékével egyébként is meg kell emelni az adóalapot…)


 


Mit kell tennem a pénztárkönyvvel? Ki kell futtatnom 0-ra?


És a szigorú számadású nyomtatványok megmaradt példányaival mi a teendő?


 


Az számít-e, hogy veszteséges volt ez az egyetlen adóév (leírható-e vhol), ami alatt ev voltam? Gondolom nem, de azért rákérdezek.


Köszönöm előre is a segítségeteket.


 

PALINTA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron