Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vállakozás szolgálati járandóság mellett

Egyéni vállalkozók

Vállakozás szolgálati járandóság mellett

HozzászólásSzerző: szepligeti1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am


Az EVA rovatban nem kaptam választ, de ez nem is annyira EVA-s kérdés. Eddig nyugdíj mellett voltam egyéni vállalkozó (EVA-s). 2012-től viszont megszűnik a nyugdíjas státuszom, szolgálati járandóságra válok jogosulttá.
Ezek után már nem leszek kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó?
Ha így van, akkor   a garantált bérminimum másfélszerese után köteles leszek egészségbiztosítási és munkaerő- piaci járulékot és legalább a minimálbér után nyugdíjjárulékot fizetni akkor is, ha a jövedelmem kevesebb, mint a minimálbér 18 szorosa?
Szolgálati járandóságot viszont meg kell szüntetni, ha a bevételem eléri a minimálbér 18 szorosát. Ezek szerint pont annyi érdemes keresnem, mert kevesebb esetén olyan jövedelem után fizetek, ami nincs, ha többet, akkor meg a járandóság megszűnésével kevesebb lesz a jövedelmem!?

szepligeti1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Vállakozás szolgálati járandóság mellett

HozzászólásSzerző: bbabi » szomb. dec. 17, 2011 12:18 pm

Nem nagyon mélyedtem még bele ebbe a témába, de ha 2007.12.31-e előtt mentél szolg.nyugdíjba akkor nem kell foglalkozni a min.bér 18-szorosával, bármennyit kereshetsz.


Viszont a járulékokat meg kell fizetni.

bbabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Vállakozás szolgálati járandóság mellett

HozzászólásSzerző: szepligeti1 » szomb. dec. 17, 2011 6:14 pm

Szerintem nem így van. Csupán fél év a kedvezmény:


"Ha a nyugdíjas 2007. december 31-én nyugellátásban részesült, a 2012. június 30-át követõen szerzett jövedelem vehetõ figyelembe.”- a 2011. évi CLXVII. törvény a korhatár elõtti öregségi nyugdíjak megszüntetésérõl, a korhatár elõtti ellátásról és a szolgálati járandóságról jogszabály szerint.

szepligeti1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron