Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vendéglátó egység bérbeadása

Egyéni vállalkozók

Vendéglátó egység bérbeadása

HozzászólásSzerző: level07 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Egyéni vállalkozó bérbeadta az eddig általa üzemeltetett italboltot. Az üzletben lévő áru (ital, dohányáru, édesség stb.) fel lett leltározva tételesen. Az egyezség alapján ezt az árut leszámlázza az ev. a bérbevevőnek. Az a kérdés, hogy így megfelelő-e az áru meglétének igazolása, vagy kell-e még valami más is, ugyanis olyat is mondtak, hogy a VPOP-nak kellett volna bejelenteni, hogy ellenőrizzék le az átadáskor a meglévő árut. Ha valóban így van, mit kell tenni, hogy a szabályoknak megfelelően járjon el az ev., ugyanis már utána van az átadásnak, mert 11.01-vel történt az átadás.


A másik pedig a pénztárgéppel kapcsolatos kérdés, hogy azt is le kell számlázni eladásként a bérbevevőnek, mert az ő neve és adószáma szerepelt a pénztárszalagokon?


Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!

level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Vendéglátó egység bérbeadása

HozzászólásSzerző: kkpbt » pén. nov. 11, 2011 4:22 pm

Igen a VPOP-nak kellett volna bejelenteni, mert így a számla a jövedéki termékek eredetét nem igazolja,  jövedéki "bűntett" esete áll fenn. Hogy mit lehet ezután tenni? Imádkozni !!


Pénztárgép: Ugye nem az eladó vállalkozó nevén lévő pénztárgépét használja az új vállalkozó? Az eladó lezáratja a pénztárgépét (az erre jogosult pénztárgép szerelővel) és ha eladja, akkor át kell állítani az új péntárgép tulajdonos nevére, adószámára, stb. (szintén a szerelővel) Ha nem került eladásra, akkor az "új" vállalkozó sűrgősen szerezzen be saját pénztárgépet.


Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Vendéglátó egység bérbeadása

HozzászólásSzerző: level07 » pén. nov. 11, 2011 4:35 pm

Ocó! Először is, köszönöm a gyors válaszodat! Mindenképpen kell a VPOP, akkor is, ha "megtartja magának" az árut az ev., vagyis nem számlázza ki a bérbevevőnek? De ha megtarthatná az árut, mert mondjuk nem kell a bérbevevőnek, akkor mi a további teendője? Hogyan adózik le utána? Valami jó tanács? De az ev. amikor megvásárolta az árut, azok a számlák rendelkezésre állnak, vagyis lehet igazolni a származását az árunak!


 


A "történethez" hozzátartozik, hogy ez a vállalkozó üzemeltet továbbra is egy "sulibüfét", de az nem ugyanabban a helyiségben van, ahol az italbolt. Esetleg az szabályszerű-e, hogy a bérbeadott italbolt árukészletét itt árusítja tovább? Ebben az esetben is kell vpop-s leltár? Ha kell, akkor mi történik, ha most jelenti a vpop-nak, hogy az italboltot bérbeadta? A másik gond, hogy amit az ev. felleltározott készletet, meg ami a könyvelés szerint van készlet, messze eltér egymástól, vagyis könyv szerint sokkal több árunak kellene lennie. Állíthat-e ki készpénzes számlát eladásról magánszemélynek, így összhangba hozva a tényleges és könyv szerinti készletet?


 


 


 


Válaszolj légyszi!!!

level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Vendéglátó egység bérbeadása

HozzászólásSzerző: kkpbt » szomb. nov. 12, 2011 7:04 pm

Ha a "sulibüfé" működési engedélye szerint árulhat jövedéki terméket, (szeszesital: sör, bor, égetett szesz, stb. és dohányáru - furcsa sulibüfé) akkor az italboltban "megmaradt" készletét eladhatja a "sulibüfében", mivel a jövedéki terméket ugyanaz a vállalkozás szerezte be, így igazolni tudja a jövedéki termék eredetét. A jövedéki termék, csak jövedéki termék értékesítési engedéllyel rendelkező nagykereskedőtől szerezhető be. Az így megvásárolt jövedéki termékeket továbbértékesíteni (kiskereskedőnek, magánszemélynek - nagy tételben - egy doboz cigi, egy dobozos sör is nagy tételnek számít) még számlával sem lehet, a számla nem igazolja a termék eredetét. Nem az italbolt bérbeadása a probléma, hanem a megmaradt jövedéki termékek értékesítése. A bontatlan, érintetlen zárjegyű jövedéki termékeket próbálja visszavásároltatni a nagykereskedőnél, (ahol vette) a bontottatakat pedig VPOP külön engedéllyel értékesíteni.


Tényleges és könyvszerinti készlet problémája: Kínos, a pénztárgép nem kellő "ütögetéséből" ered -finoman fogalmazva. "Selejtezés" a jövedéki termékeknél szóba sem jöhet.


Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron