Adófórum

Adózási és számviteli információk

Felségem műkörmösként

Egyéni vállalkozók

Felségem műkörmösként

HozzászólásSzerző: zshettich » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


 


Felségem műkörmösként szeretne hivatalosan dolgozni, de nem tudjuk eldönteni melyik cégforma, vállalkozásforma, munkaviszonyforma lenne a legmegfelelőbb (leggazdaságosabb) számunkra.


 


Feleségem jelenleg GYES-en van, de mivel a pici már betöltötte az 1 évet így úgy tudom max 6 órában dolgozhat alkalmazottként is.


 


Én alkalmazotti jogviszonyban határozatlan idejü munkaszerződéssel több mint 3 éve főállásban dolgozom (heti 40 órában) rendszergazdaként.


Elképzeléseink szerint a lehetőségeink ezek lehetnének:


1. Én kiváltanám az egyéni vállakozói igazolványt a főállásom mellett és felvenném őt alkalmazottként napi 4-6 órában (vagy amennyiben szükséges)


Ebben az esetben továbbra is járna-e a gyes?


Milyen költségekkel kellene számoljunk?
További fontos tudnivalók, amit érdemes tudnunk?


2. Feleségem váltaná ki a vállalkozóit


Ebben az esetben továbbra is járna-e a gyes?


Milyen költségekkel kellene számoljunk?


További fontos tudnivalók, amit érdemes tudnunk?


3. A fodrászlány, aki mellett dolgozni fog felvenné alkalmazottként.


Ebben az esetben továbbra is járna-e a gyes?


Milyen költségekkel kellene számoljunk?

További fontos tudnivalók, amit érdemes tudnunk?


Annyi még hogy feleségem pályakezdő (sehol nem volt még bejelentett munkahelye, a tanulmányai után ment gyesre), így ha jól tudom start kártyára jogosult, bár ennek nem tudom mik a pontos előnyei, hátrányai.


Ezek a mi elképzeléseink, de ha úgy jobb, akkor szóba jöhet más cég, és foglakoztatási forma is, csak nem tudom melyik lenne a legjobb, illetve maga a bejelnetés, ügyintézés részével sem vagyok tisztában teljesen.

zshettich
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég