Adófórum

Adózási és számviteli információk

passzív táppénz vs. kezdő ev??!!!!

Egyéni vállalkozók

passzív táppénz vs. kezdő ev??!!!!

HozzászólásSzerző: linda1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Szakértők! Egy számomra nagyon fontos kérdésre szeretnék minél hamarabb választ kapni, előre is köszönöm!
Több, mint 4 éves banki ügyfélszolgálati munkámnak lett vége februárban (végkielégítést megkaptam, állományban vagyok 04.03-ig). Gyakorlattal, tapasztalattal, szakmai elhivatottsággal azóta is állást keresek/kerestem idáig alkalmazotti státuszban, de reménytelenül. Többen megkerestek, hogy legyek hitelközvetítő vállalkozóival. Idáig nagyon elutasítottam ezt az ajánlatot, de nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz más lehetőségem, már nagyon mennék dolgozni! Arra jutottam, hogy 04.04-vel elmennék passzív táppénzre és utána belevágok a hitelközvetítői munkába. Az lenne a kérdésem, hogy kötelezően meg kell szereznem a hatósági vizsgát a tevékenység végzéséhez (6619 egyéb pénzügyi tevékenység, 6622 biztosítási ügynöki brókeri tevékenység nagy valószínűséggel)? Hiába van (majdnem, 2. nyelvvizsga kell a diplomához, igazolás van, hogy befejeztem a tanulmányaimat - de nem pénzügy szakos!) főiskolai végzettségem, több, mint 7 éves banki gyakorlatom?Kötelező-e vállalkozói számlát nyitni? Láttam már olyan egyéni vállalkozót aki lakossági folyószámlára utaltatja a jövedelmét.....több éve. Ha elmegyek passzív táppénzre, csak ezután kezdhetem a vállalkozói intézését ( tehát a 30 nap után - miután megjött a pénz)? Ha hamarabb, tehát ebben a 30 napos periódusban, akkor ki se utalják a pénzt vagy vissza kell utalni, hogy "jogosulatlanul" igényeltem? Melyek azok a költségek melyeket leírhatok? Ahogy kiváltom a vállalkozóit onnantól már "ketyeg" vagy az első jövedelemtől?
Mi a különbség a hitelközvetítői hatósági vizsga és a biztosítás közvetítői hatósági vizsga között (ha mindkettővel fogok foglalkozni, mindkettőt meg kell szereznem?
Elnézést kérek a sok ("hülye") kérdésért, de sosem voltam vállalkozó és ezzel egyáltalán nem kellett idáig foglalkoznom. Mégegyszer köszönöm!
linda1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég