Adófórum

Adózási és számviteli információk

kezdő vagyok

Egyéni vállalkozók

kezdő vagyok

HozzászólásSzerző: encicica » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

egyéni vállakozóként mobilbankár vagyok az egyik legnagyobb Mo.-i pénzintézetnél, azt szeretném tudni, hogy miket tudok költségként elszámolni? Telefon-előfizetéses?, kocsi? - nincs jogsim, de a szüleim nevén van egy autó. Mondjatok el mindent mert még most kezdtem és semmihez sem értek!!! A SZJA-t mikor és hogy kell fizetni? ja és még egy kérés: 75.000ft-ra vagyok bejelentve, kiszámlná nekem valaki, hogy mennyi lesz a költségem havonta.

 Köszi előre mindent!!!   Enci

 

encicica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kezdő vagyok

HozzászólásSzerző: kukoca » csüt. ápr. 12, 2007 10:30 am

Szia!

telefont nyugodtan el lehet számolni, ha nincs jogsid én nem ajánlanám a gépkocsi ktg. elszámolását.ha jól értem főállású egyéni vállalkozó vagy. 75.000 után havonta a tárgyhó követő hónap 12-ig fizetendők:

szja 13.500 ft

egészségbizt.alap  11.250 ft

nyugdíjbiztosítási alap: 22.125 ft , ha nem vagy magánnyugdíjpénztári tag, ha az vayg akkor 16.125 ft és tagdíj 6.000 ft

eho 1.950 ft

vállalkozói járulék 3.000 ft

Erről havonta bevallást is kell adni.

 

kukoca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kezdő vagyok

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » csüt. ápr. 12, 2007 2:49 pm

sziasztok!

 

Egyéni vállalkozóként, minimum pénztárkönyvet kell vezetned, a kérdésedből ítélve tényleg nagyon kezdő lehetsz, mivel az alap tételeket kérdezted, de mi lesz ha jönnek a bonyolult dolgok! Bérkönyvelés sem egyszerű, vannak járulékok, amik egyik fele költég, a másik %-os része csak kiadás.Vannak havi, negyedéves kötelezettségek, szerintem ezeket picit bonyolult gyorsan megtanulni. Próbálj meg egy megbízható könyvelőt keresni, aki a bérnyilvántartásodat is rendbe tartja.

 Vagy mindent bele, próbáld meg!

üdvözlet            ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég