Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

Egyéni vállalkozók

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: Csandrea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Milyen válaszokat kell kapjon a bejelentésekre a vállalkozó? 

Hogyan kell helyesen kitölteni a 10T1041-es nyomtatványt ha két tevékenységi kört vettem fel vállalkozóként? És a 10T101E nyomtatvány 5. pontját?

Előre is köszönöm. 

Csandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. nov. 06, 2010 3:54 pm

Szia! Egyéni vállalkozó főtevékenységét jelentsd a 10T1041-en, ha a 10T101E  B01 5. sorára gondolsz, azt egyéni vállalkozói tevékenységként nem kell kitölteni.Ezeket a nyomtatványokat először papíralapon kell beadni. Ezekívül a 10T180-as nyomtatványt vagy a vállalkozó regisztrál és ekkor a saját nevében , vagy a könyvelőt hatalmazza meg és annak a neve alatt kell küldeni. Ennyi jutott eszembe. Mária 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. nov. 06, 2010 4:05 pm

sZIASZTOK!

A 1041-en tevékenységi kört nem jelentünk, csak bizt. jogviszony kódot.

Hogy érted milyen válaszokat kell kapni? Értesítést, Elfogadó Ebev nyugtákat, ez az értesítési tárhelyre érkezik (ügyfélkapura).

Andrea! Ez a bejelentés nyugdíjas ev-re vonatkozik? (másik feltett kérdésedből gondolom), mert neki nem kell a 1041, de ebben majd Mária megerősít.

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. nov. 06, 2010 4:32 pm

Sziasztok! Nelly köszönöm a pontosítást valóban az egyéni vállalkozónak a 1041-en nem kell tevékenységet jelölni figyelmetlen voltam. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: Csandrea » szomb. nov. 06, 2010 4:32 pm

Kedves Nelly! 

A 1041-es nem nyugdíjasnak kell azt tudtam. Azt nem értem, hogy az apeh visszaírt, hogy feldolgozták a 180-ast és az ügyfélkapura nem kapott semmit még a vállalkozó és a T101E egyik példányát sem kapta vissza.

Csandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: Csandrea » szomb. nov. 06, 2010 4:34 pm

Kedves Mária!

 

A T101E A01 5. pontjára gondoltam. Valamelyik fórumozó azt írta, hogy ott kell a második tevékenységet bejelenteni az apehnak.  

Csandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. nov. 06, 2010 5:07 pm

A 180-asra milyen visszajelzést szeretnél még? Azt írja feldolgozta, akkor Ok, ki lehet próbálni. Lépj be az Ebev szolgáltatásokba, ott megnézheted a törzsadataid.

A 101E-t papíralapon adtad be? Megmondom őszintén azzal nem tudom ebben az esetben mi a helyzet, mert papíralapú bejelentőt legutoljára talán 2007-ben adtam be. Sajnálom.

Esetleg azt tudom ajánlani, ha már feldolgozták a 180-ast, és nem csúsztál ki a 15 napból, elektronikusan be lehet nyomni a 101E bejelentőt, így szinte azonnal kontrollálható, max. duplaság miatt elutasítják.

üdv  

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. nov. 06, 2010 5:29 pm

Szia! Egyéni vállalkozó tevékenységet akkor választ, amikor az okmányirodához bejelentkezik, ha később akarja bővíteni akkor szintén az okmány irodához kell

változás bejelentőn  jelenteni . Ez ugyan úgy működik mint korábban a papíralapú vállalkozói igazolvány esetében. A 10T101E 01.5 pontja arra vonatkozik, ha pl az egyéni vállalkozó

bérbeadást magánszemélyként szeretné gyakorolni, nem vállalkozóként.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: Csandrea » vas. nov. 07, 2010 4:16 pm

Én is erre gondoltam, de valahol itt a fórumon olvastam, hogy ki kell tölteni. Akkor ha egy vállalkozó még több tevékenységi kört választ és vesz fel a vállalkozási tevékenységei közé hogy kell bejelenteni? És hová?

 

Köszi, Andrea 

Csandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

EV bejel. kötelezettségeire érkező válasz

HozzászólásSzerző: Csandrea » vas. nov. 07, 2010 4:19 pm

Kedves Nelly!

Megnéztem az ügyfélkaput és az ebev szolgáltatásnál semmit nem mutat. Ezért sem értem. Most kezdem el az ügyfélkapus bevallásokat majd az éves bevallással csak szeretném előre tudni, hogy hogyan működik.

köszi Andrea 

Csandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég

cron