Oldal: 1 / 1

telephelyek közti átszámlázás

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: tgabesz86

Tisztelt Szakértők!

A következő kérdéssel fordulok Önökhöz:

Egy szezonálisan működő vendéglátóegységből szeretném átszámlázni a megmaradt árut az egész évben működő vendéglátó egységembe. Szükség van-e  valamiféle átszámlázásra, vagy a hatóságok ellenőrzás során kifogásolják a más telephelyre szóló jövedéki számlát? Esetleg van-e erre formanyomtatvány?

Válaszukat előre is köszönöm.


telephelyek közti átszámlázás

HozzászólásElküldve: szer. szept. 15, 2010 9:03 pm
Szerző: Napraforgó

Szia!

Megjegyzem, nem jövedéki termékkel kapcsolatosan, hoyg telephelyek között (házon belül) nincs "átszámlázás", max. ott szállítólevélen keresztül kerül át az egyik telephelyről a másikra az áru. Meglehet, hogy ez a jövedéki termékeknél kicsit szigorúbb, de "számláról" biztosan nem lehet szó. Üdv.


telephelyek közti átszámlázás

HozzászólásElküldve: vas. okt. 24, 2010 12:01 pm
Szerző: madora100

A telephely és/vagy fióktelep címére szóló számlák költségként csak akkor számolhatóak el ha a telephely/fióktelep a társasági szerződésben szerepel. A Ctv. 22. § (1) bekezdése deklarálja a cégnyilvántartás közhitelességét. A bekezdés első mondata rögzíti, hogy a cégnyilvántartás hitelesen tanúsítja a benne feltüntetett adatok, továbbá a bejegyzett jogok és tények fennállását, illetve azok változásait.
A 31. § (1) bekezdése értelmében a cégjegyzékben a telephelyet az irányítószám, helység, utca, házszám, emelet, ajtószám (vagy helyrajzi szám) feltüntetésével kell megjelölni.

Tehát ha a telephely be van jelentve, akkor az árú eredetét igazoló  számlákat elfogadja a VPOP is.