Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

Egyéni vállalkozók

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: hildiko22 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Most szeretnék egyéni vállalkozást alapítani és a tevékenységi körökkel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem:

Az EV betegszervezéssel fog foglalkozni, a külföldről érkező betegeket irányítja a fogászatra, kapcsolatot tart a beteg és a fogászat között ill. adott esetben szállást, szabadidős kirándulást foglalok a betegnek. 

A kérdésem az lenne, hogy hol tudom megnézni, hogy melyik tevékenységi körhöz kell szakképesítés?

 Köszönöm előre is a segítségeteket!

Ildikó

hildiko22
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. aug. 12, 2010 10:03 am

Szia Ildi!
Kissé nehézkes - legalábbis számomra- a válaszadás lehetősége ( az okok ismeretlenek, vagy a fórum, vagy a netem hibája, vagy a leterheltség) ezért röviden ajánlom figyelmedbe a www.kekkh.hu oldalt ezenbelül is a fórum egyéni vállakozó címszót, ahol konkrét választ kapsz a kérdésedre, az is lehet hogy az előzőeket böngészve, használhatóra akadsz.
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. aug. 12, 2010 10:10 am

Sziasztok! Nagyon nehezen működik a fórum oldala nálam is már egy idó óta. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » csüt. aug. 12, 2010 12:13 pm

Sziasztok!

Este meg reggel kicsit jobb, én akkor szoktam körülnézni

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: nmrozika » pén. aug. 13, 2010 6:49 am

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » pén. aug. 13, 2010 6:53 am

Szerintem ez hostess
kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: nmrozika » pén. aug. 13, 2010 11:05 am

http://www.munkaugyiforum.hu/IKIM-rendelet-egyes-ipari-kereskedelmi-es-idegenforgalmi-tevekenysegek-gyakorlasahoz-szukseges-kepe?wa=ADO1008&uid=917872

Az előbb már elküldött fenti link alapján lehet az alábbi:

Ügyfélszolgálat, információ*

Idegenforgalmi ügyintéző
Szabadidő-szervezés*Idegenforgalmi ügyintéző

2. A *-gal ellátott tevékenységeknél szakképesítésként elfogadható a szakiránynak megfelelő egyéb szakképesítés

 

Ilyen egyéni vállalkozó "tevékenység-szakképzettség" esetében még az alábbi két linket szoktam böngészni, ezek alapján kikerestem az előző hozzászólásban javasolt hosztesz szolgáltatás szakmakódját és szakképzettség igényét:

 

http://www.szakmakod.hu/ 

960913 szakmakód: Hosztesz szolgáltatás

A 9609 - Mns egyéb személyi szolgáltatás TEÁOR alatti szakmakódok:

Állatkozmetika (960911)Asztrológiai, spiritiszta szolgáltás (960906)Grafológus szolgáltatás (960904)Hobbiállat-gondozás, -idomítás (960909)Hordár szolgáltatás (960908)Hosztesz szolgáltatás (960913)Illemhely üzemeltetése (960902)Kutyakiképzés biztonsági célra (960910)M.n.s. egyéb személyi szolgáltatás (960901)Manöken, fotómodell (nem reklámcélra) (960907)Partnerközvetítés, társkeresés (960903)Ruhatáros, csomagmegőrző, kabinos szolgáltatás (960905)Tetoválás, testékszer-felhelyezés (960912)

9609 - Mns egyéb személyi szolgáltatás (TEÁOR) Ebbe a szakágazatba tartozik:
- az asztrológiai és spiritiszta tevékenységek
- a társas tevékenységek, mint például a személykísérő szolgálat, partnerkereső szolgálat, házasságközvetítés
- a hobbiállat-gondozás (pl. ellátás, elhelyezés, idomítás, edzés)
- családfakutatás (genealógia)
- tetoválás, testékszer-behelyezés
- cipőtisztítás, portási, ajtónálló (étterem, szálloda előtt álló személy, aki leparkolja a vendég autóját) szolgáltatás stb.
- az érmével működő személyi szolgáltató gépek koncessziós üzemeltetése (fényképkészítő, testsúlymérő, vérnyomásmérő berendezések, érmével működő csomagmegőrzők stb.)

Nem ebbe a szakágazatba tartozik:
- az állatorvosi szolgáltatás, lásd: 7500
- érmével működő mosógép-szolgáltatás, lásd: 9601
- az érmével működő szerencsejáték és játékgép szolgáltatás, lásd: 9200
 

 

http://okj2006.hu/szakmacsoport_vendeglatas_idegenforgalom.php 

Alapadatok
- OKJ-szám: 52 812 01
- Szakmacsoport: Vendéglátás-idegenforgalom
- Szint: középszintű szakképesítés, amellyel fizikai és szellemi munkát is igénylő munkakört lehet betölteni
- Betölthető foglalkozás: Hostess (FEOR 3644) >>
- Felelős minisztérium: SZMM
- Szakmai és vizsgakövetelmény rendelet: letöltés (pdf)

Képzési adatok
- Képzési idő (a főszakképesítés esetén): legfeljebb 300 óra
- Lehetséges képzési forma: csak felnőttképzésben tanulható

Feltételek
- Szükséges iskolai végzettség: érettségi

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. aug. 13, 2010 11:17 am

Nem kötözködésképpen, de ez az Ikim rendelet már nem hatályos, helyette a 21/2010 NFGM rendelet az irányadó a szakképesítésekre vonatkozóan, + a tevékenység jellegéből adódóan esetleg más ágazati előírás is lehet. Ehhez viszont pontosan be kell azonosítani a tevékenységet, amit a fenn ajánlott kekkh linken található szakmakódjegyzék böngészésével meg tehet a kérdező, de még mindig biztosabb, ha ott a fórumon az ezzel foglakozó szakembertől kér tájékoztatást.

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: nmrozika » pén. aug. 13, 2010 3:44 pm

Igen, igazad van, VÁLTOZOTT az 5/1997. idén májusban, én még a régit linkeltem be.  Az általam keresett tevékenység (a kérdező szabadidő szervezésről is írt) maradt az 5/1997. (III.5) IKIM rendeletben. (Fejezet cím lett idegenforgalom és töröltek ebből a fejezetből is tevékenységeket.) Ismerem a 21/2010-et is, a kereskedelmi tevékenység kapcsán már használnom is kellett.

http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1000021.NFG  (21/2010.V.14. NFGM)

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700005.IKI  (5/1997. III.5. IKIM)

Annak már nem néztem utána, hogy a szakmakód jegyzékben szabadidő szervezésre pl. lehet-e igazolványt váltani vagy pl. csak hoszteszre és akkor kell a hosztesz szakképzettség stb.....Egy egyéni vállalkozást "önállóan" kell elindítani, módosítani, INTERNETEN- személyes kapcsolat nélkül és nincsenek meg hozzá egyértelműen a feltételek. Sajnos nincs semmilyen összefoglaló táblázat (szakmakód/TEÁOR---szakképzettség és egyebek) nagyon sokan küszködünk, innét-onnét próbáljuk összeszedni az információkat, tőlem is naponta kérdeznek rá dolgokra, nem írhatok naponta emailt, hogy ha ilyen tevékenységbe kezdene akkor lehet-e, ha nem akkor ezt csinálhatja-e.....és így tovább.

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet egy (újabb) fórumra, ahol lehet böngészni és ahol konkrét kérdésre  választ is kapunk és ahonnét másoltam az alábbiakat: www.nyilvantarto.hu (legalul: az egyéni vállalkozásal kapcsolatos kérdések-friss) 

"Az egyéni vállalkozói tevékenységek gyakorlásához szükséges feltételeket (szakképesítés, hatósági engedély, bejelentési, nyilvántartásba vételi kötelezettség, stb.) egységesen felölelő, s egyben mindenki számára hozzáférhető tájékoztató anyag nem létezik. Ilyen témában praktikusan az okmányirodák egyéni vállalkozói szakterülettel foglalkozó munkatársai tudnak segítséget nyújtani, számukra - munkavégzésüket segítendő - készült egy összeállítás az egyes tevékenységekhez kapcsolódó hatályos jogszabályi előírásokról.

Tudomásunk van arról az igényről, hogy ehhez az összeállításhoz többen szeretnének hozzáférni, jelenleg azonban még nem állnak fenn ezen - szerzői műnek minősülő - alkotás nyilvános közzétételének feltételei.

Amennyiben az egyes - hozzászólásában felsorolt - szakmakódokat érintő konkrét kérdése van, bármelyik okmányiroda érdemi tájékoztatást tud adni Önnek."

Üdv. Rozi

 

 

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tevékenységi kör- előírt kötelező végzettség

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. aug. 13, 2010 4:10 pm

http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/forum/forum.php?t=00000000

 Én ide sorolnám, a leírt ismérvek alapján, de ez nem ilyen fekete-fehér, ezért nem is lehet itt konkrét választ adni.

 

749002 Közvetítési, ügynöki szolgáltatás szakmakóddal jelölt tevékenység , melyhez nem kapcsolódik jogszabály által előírt képesítési/bejelentési/engedélyeztetési kötelezettség. Ekkor a vállalkozói tevékenység kifejezetten valamilyen ügylet közvetítéséről szól, melynek során a vállalkozó bevétele kizárólag a közvetítői díjból keletkezik.

 

Idézet a link szerinti oldalról.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron