Adófórum

Adózási és számviteli információk

telephelybejelentés

Egyéni vállalkozók

telephelybejelentés

HozzászólásSzerző: cecil59 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Egyéni vállalkozónak hogyan és hol kell bejelenteni a telephelymódosítást? Régi vállalkozó, tehát van vállalkozói igazolványa. Köszönöm a segítséget.
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

telephelybejelentés

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd máj. 04, 2010 3:41 pm

Szia Cecil59!

Letöltöd a nyomtatványt a www.nyilvantarto.hu-ról, egyéni vállalkozással kapcsolatos letölthető nyomtatványoknál választod a változásbejelentést, majd megkeresed az illetékes önkormányzat nyomtatványát. Ezt kell küldeni, azonban csak az egyéni vállalkozó saját ügyfélkapuján mehet. A nyomtatványon jelölni kell, hogy kéri-e az új igazolvány kiállítását (x Ft-ért kiállítják), ha nem kéri, akkor is be kell mennie az okmányirodába és leadni a régi vállalkozói igazolványt.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

telephelybejelentés

HozzászólásSzerző: cecil59 » kedd máj. 04, 2010 3:52 pm

Ezt nem igazán értem. Miért kell leadni a vállalkozói igazolványát? Rosszul írtam, nem módosítja a telephelyet, hanem a székhelyén kívül egy telephelyet akar bejelenteni (másik városban is folytatja a vállalkozását). én azt gondoltam, a 10101E-n be tudom jelenteni, de nincs ilyen rovat.. 
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

telephelybejelentés

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd máj. 04, 2010 4:24 pm

Ezt a változást csak az okmányirodán keresztül tudod bonyolítani, ők jelentik át az APEH-nak. Most volt egy ilyen változásbejelentésem, lehetőséged van új vállalkozói igazolványt kérni, ha nem kérsz, akkor viszont le kell adni a régit, csak akkor továbbítja az okmányiroda az APEH-nak a változást. (Miután már nem kötelező az igazolvány, valószínűleg a régit azért kell leadni, mert abban is át kellene vezetni a változást, ha nem akar fizetni, akkor nem lesz igazolványa.)
kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég

cron