Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bevétel csúsztatása egy évvel

Egyéni vállalkozók

Bevétel csúsztatása egy évvel

HozzászólásSzerző: peter217@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyetemista egyéni vállalkozó vagyok ÁFÁs, és ebben az évben(2007) eléggé megugrik a bevételi oldalam, míg költségeim szinte nincsenek. Jövőre(2008)-ban váltanék emiatt EVA-ra, ahol már jóval kevesebb lenne az adóterhem. A kérdésem az, hogy gyakorlatilag lehet-e olyat, hogy  befektetek valamibe egyéni vállalkozóként még 2007-ben, az költségként megjelenik, így csökkenti a 2007-es adót, és 2008-ban mikor már EVA-s leszek, értékesítem a befektetést. Így gyakorlatilag 2008-ban jelenik meg a bevétel, mikor már EVA-s leszek. Ha lehet ilyet, akkor mit lehet teljes mértékben költségelni, majd értékesíteni kis veszteséggel, mit javasoltok? (informatikus vagyok, weblapokat, szoftvereket írok) Én autóra, ingatlanra, vagy hitel kölcsönadására gondoltam, bár nem tudom, ezeket mennyire lehet a teljes értékükön költségként elszámolni.

Köszönöm

Péter 

 

peter217@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bevétel csúsztatása egy évvel

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. márc. 21, 2007 3:59 pm

Szia!

Egyik ötleted sem költség a vásárlás évében teljes összegben ill. a hitel vagy kölcsön meg nem is költség. Az az adóalapot semmilyen módon nem korrigálja, sőt egyes esetekben a tevékenység végzése még engedélyhez is kötött. Javaslom, hogy látogasd meg az APEH honlapját és az információs füzetek közül válaszd ki az EVÁ-t. Ott megtalálod az áttérés felteteleit ill. a teendőket áttéréskor. Ha ismered a feltételeket, könnyebben és célirányosan tudsz gondolkodni.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron