Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végezhetem-e adószámos magánszemélyként?

Egyéni vállalkozók

Végezhetem-e adószámos magánszemélyként?

HozzászólásSzerző: pozsarzs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Vázolnám a helyzetet:
   - Főállásom miatt a kiemelt adózók közé tartozom.
   - Szakmám elektroműszerész.
   - Elektronikai alkalmazásokat készítek, amelyeket eddig csak a GNU GPL szerint adtam közre (szabad szoftverek).

     1.) Hamarosan elkészül az első két olyan szoftverem, amiből egy kis hasznot is szeretnék húzni. Ezek shareware-ként szabadon terjeszthetőek lesznek és a regisztrációt követően válnak teljes értékűvé.

     2.) Ezek az alkalmazások egy külső mérő egységet vezérelnek, így tartozik hozzájuk hardver is. Ezek építési leírása megtekinthető a honlapon és az alkalmazás saját dokumentációja is tartalmazza; de más, alant jegyzett módon is szeretnék segítséget nyújtani a leendő felhasználóknak.

     3.) Szeretnék a honlapom reklám mezejében a témájához kapcsolódó reklámokat megjeleníteni.

Kérdésem az, hogy végezhetem-e a következő tevékenységeket adószámos magánszemélyként:
 
     1.) saját szoftver licencének eladás,
     2.) - a hardver nyomtatott áramköri lapjainak elkészítése és eladása (üresen),
         - a hardver beültetett nyomtatott áramköri lapjainak eladása,
         - a hardver összeszerelése, bemérése majd eladása,
     3.) reklám megjelenítése (reklámfelület bérbeadása)?
 
     (Mindegyikre találtam megfelelő tevékenység kódot.
      Nem valószínű, hogy e tevékenységekből rendszeres jövedelmem keletkezik.)
 
Előre is köszönöm a segítséget!
pozsarzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Végezhetem-e adószámos magánszemélyként?

HozzászólásSzerző: csovacs » hétf. márc. 29, 2010 6:09 am

Szervusz,

Az a magánszemély minősül adóalanynak, aki saját nevében rendszeres és/vagy üzletszerű bevételszerző tevékenységet végez. (üzletszerűen - ellenérték fejében, nyereség- és vagyonszerzés céljából termelő vagy szolgáltató tevékenységet folytat) - ekkor egyéni vállalkozói igazolvány kiváltására köteles. Tehát a 2. és 3. tevékenységet semmiképpen sem lehet vállalkozói nélkül.

Lehet hogy laikus a kérdés, (mivel az elktronikai részéből semmit sem értettem) ezt a licencet csak egy vevőnek adod el? Ha egy vevőnek, akkor simán magánszemélyként rendezheted a vevővel az eladást, még adószám sem szükséges.

csovacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Végezhetem-e adószámos magánszemélyként?

HozzászólásSzerző: pozsarzs » kedd márc. 30, 2010 5:15 am

Szia!

    Köszönöm a gyors választ.

    Ezek szerint semmiképpen nem kerülhetem el azt, hogy vállalkozóvá váljak.

    A licencet több személynek tervezem eladni.

pozsarzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég