Adófórum

Adózási és számviteli információk

Székhely megváltoztatása

Egyéni vállalkozók

Székhely megváltoztatása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ev székhelyet változtatna, ezzel együtt állandó lakcím is módosulni fog.

Eddig beballagtunk az okmányirodába, de január 1-től mi a módja?

Ügyfélkapun intézhető?

Üdv:Nelly

ui: "régi", tehát váll. igazolványos ev-ről van szó

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Székhely megváltoztatása

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. márc. 21, 2010 6:06 pm

Szia Nelly!

Még nem próbáltam/próbáltunk "ilyet" idén, de a törvény azt írja, hogy le kell adni az igazolványt is  azon túlmenően, hogy január 01-től ügyintézni csak az Ügyfélkapun keresztül lehet.

Az adatmód. letölthető nyomtatványok, hogy ne kelljen keresgélned:

http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/index.php?k=letoltheto_hu_egyeni

2009. évi CXV. Törvény az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről 14. § (2) Igazolvánnyal rendelkező egyéni vállalkozó változás-bejelentésének - ha az az igazolványban szereplő adatokat érint - feltétele, hogy az egyéni vállalkozó igazolványát a Hatóságnak személyesen vagy postai úton leadja. Az igazolványt a Hatóság az igazolvány beérkezésének napján határozattal visszavonja, és határozatát közli a nyilvántartást vezető szervvel is.

Azt is megtudhatjuk, hogy az adatmódosítás 3.000,- Ft-ba kerül.

Talán másnak van már személyes tapasztalata.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Székhely megváltoztatása

HozzászólásSzerző: szovega » vas. márc. 21, 2010 6:15 pm

Szia!

Én telephely változást intéztem ezzel az új módszerrel. A P.Zsuzsa által írt oldalon a székhelynek megfelelő megyét választva letöltöd a nyomtatványt, (az AbevJava-ba fog töltődni) majd az ügyfélkapun elküldöd. Szerintem nem volt bonyolult. Biztos menni fog neked is.

Üdv: Gabi

szovega
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Székhely megváltoztatása

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » vas. márc. 21, 2010 6:18 pm

Szia Nelly!

Az egyéni vállalkozó székhely változását elektronikusan kell az okmányirodához bevallani az Adatváltozási adatlap egyéni vállalkozók részére-Törzslapon és az utolsó lapon kell feltüntetni, hogy van vállalkozói igazolványa melyet korábban már leadott vagy most fog postai uton leadni. Személyesen is leadható.

A lakcím/levelezési/iratok őrzési helye cím változást a 10T101E  bejelentőn kell bevallani a 10T101E-B01 oldalon.

Az adatmódosítás ingyenes. Én már végig csináltam.

Üdv. Olga

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Székhely megváltoztatása

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. márc. 21, 2010 7:15 pm

Kedves Olga!

Az adatmódosítás valóban ingyenes - kivéve, ha az ügyfél kéri a vállalkozói igazolvány kiállítását. Ez esetben az igazovány kiállítása  10.000,- Ft.

Az adatmódosítás 3.000,- Ft. (A vállakozói igazolványban feltüntetett adatok változása miatti igazolványcseréért - a módosítások számára tekintet nélkül- 3000 Ft.illetéket kell fizetni)

az igazolvány pótlása 5.000,- Ft.

De igazad van, mert úgy lett volna pontos a válasz, hogy általában ingyenes, kivéve ha.... Nelly pedig valóban a régi igazolványok adatainak változtatását kérdezte.

P.Zsuzsa

 

Ügyintézés tárgya

Illeték

Egyéni vállalkozói igazolvány kiadása

10.000.- Ft.

A vállalkozói igazolványban feltüntetett adatok módosítása (a módosított adatok számára tekintet nélkül)

3000.- Ft.

A vállalkozói igazolvány megrongálódása, megsemmisítése, elvesztése miatti pótlás

5000.- Ft.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 94 vendég