Adófórum

Adózási és számviteli információk

Asztrológiai tanácsadás

Egyéni vállalkozók

Asztrológiai tanácsadás

HozzászólásSzerző: meli0011 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most szereztem diplomát asztrológiából és szeretnék néha ebben is tevékenykedni mellékállásban.

Mit kell tennem hogy legálisan dolgozhassak? Elég egy adószámot kérnem, vagy ki kell váltanom a vállalkkozóit esetleg céget alaptani?

Mi éri meg jobban ehhez a tevékenységhez, egyéni vállalkozónak lenni vagy Bt.-t alakítani?

Köszönöm a válaszokat előre is!

meli0011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Asztrológiai tanácsadás

HozzászólásSzerző: Mia27 » pén. márc. 12, 2010 10:08 am

Ha mellékállásban szeretnél tevékenykedni, szükség van egy 8 órásbejelentett munkahelyre. 4-6 órás mellett nem tudod másodállásban kiváltani a vállalkozói igazolványt. Ez abból a szempontból előnyösebb, hogy nem neked kell a járulékaidat fizetni. A Bt-hez szükség van kb 30.000 Ft törzstőkéhez, egy Kft alapításánál 100-150.000 Ft törzstőke szükséges. Megszüntetni is egyszerűbb egy vállalkozóit mint egy Bt-t vagy Kft-t.
Azt, hogy ehhez a tevékenységi körhöz mi éri meg jobban, érdemes felkeresned egy könyvelőt, hogy minden részlet megismerése után tudj dönteni.

Mia27
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Asztrológiai tanácsadás

HozzászólásSzerző: meli0011 » pén. márc. 12, 2010 11:10 am

Köszönöm a választ Mia!

Simán adószámmal vagy egyszerűbben nem lehet megoldani ezt a dolgot? Ez végül is egy hobbi amiből lehet hogy szinte bevételem sem lesz. Tudom hogy ez adózás szempontjából lényegtelen csak a hús többe kerülne, mint a leves.

meli0011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Asztrológiai tanácsadás

HozzászólásSzerző: Mia27 » pén. márc. 12, 2010 12:29 pm

Egyszerűbben úgy tudod talán megoldani, ha van ismerősöd/rokonod, aki ad helyetted számlát. Persze neki akkor ehhez kapcsolódó tevékenységi kört fel kell vennie. Én úgy tudom, hogy "csak úgy" nem adnak adószámot...ahhoz valamilyen vállalkozási forma kell.
Mielőtt elindítasz egy vállalkozást, tisztában kell lenned, hogy milyen járulékfizetési kötelezettsége van egy fő és egy másodállású vállalkozónak, milyen kiadásaid lesznek (pl:könyvelői díj), hogy tudjál kalkulálni, megéri-e egyáltalán.

Mia27
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Asztrológiai tanácsadás

HozzászólásSzerző: meli0011 » pén. márc. 12, 2010 9:43 pm

Köszönöm a válaszodat Mia!
meli0011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég