Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyénik szüneteltetése

Egyéni vállalkozók

egyénik szüneteltetése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Élt már valaki ezzel az új lehetőséggel? Van egy ügyfelem, akinek ilyenkor télen nem nagyon van munkája, és most érdekelné a vállalkozás szüneteltetésének lehetősége. Azt tudom, hogy legalább egy hónap és max. 5 év. De szerintem csak tavaszig-nyárig szeretné, amíg be nem indulnak megint a munkák.

Hol kell ezt bejelenteni, hogy szüneteltetni akarja? Milyen nyomtatványon? Kell erről az Apehnak is valami nyomtatványt küldeni, vagy csak az Apehnak kell bejelenteni?

Válaszokat köszönöm, Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

egyénik szüneteltetése

HozzászólásSzerző: zolnailajosne » szer. jan. 06, 2010 7:51 pm

Szia!

Nézd meg  a "vállalkozás megszüntetése" alatt lévő válaszokat,minden benne van. Nagyon profi módon leírva a teendők. Én már túl vagyok a bejelentésen..

zolnailajosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

egyénik szüneteltetése

HozzászólásSzerző: ettrade » csüt. jan. 07, 2010 2:47 pm

Szia

Az alábbi oldalon tudsz utána nézni a dolgoknak:

http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/letoltes/ugyfel_oldali_tajekoztato_2009.pdf?wa=ADO1001&uid=41450

1. felmész http://www.nyilvantarto.hu oldalra, és kiválasztod a Egyéni vállalkozással kapcsolatos letölthető nyomtatványok oldalról az okmányirodát és annak nyomtatványát, melyet letöltesz.            

2. ezt a kitöltött nyomtatványt küldöd be a magyarország.hu oldalon

Ennyi az összes teendő. Azért azt ne felejtsd el, hogy az adott egyéni válallkozónak legyen okmányirodai regisztrációja, mert az ő nevében Te nem küldheted be ezt a nyomtatványt, mivel az okmányirodánál nincs meghatalmazásod. Arra is ügyelj, hogy ilyenkor az APEH felé az eü.szolgáltatásra való jogosultsághoz a szükséges nyomtatványt kell beküldeni az APEHnak, mert különben nem lesz eü. szolgáltatásra jogosultsága.

ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyénik szüneteltetése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 07, 2010 3:32 pm

Nagyon szépen köszönöm Mindkettőtöknek a válaszokat, így minden világos. Akkor az okmányirodát mégsem tudjuk kihagyni, mert az egyéni vállalkozom dolgai eddig az én regisztárcióm alatt mentek el, és ezesetben neki is meg kell csináltatnia a sajátját. Az Apehos T180as meghatalmazás úgy látszik erre a nyomtatványra még nem jogosít fel. De lehet, hogy idővel az is beleteszik majd.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 109 vendég