Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÁFA-fizetés gyakoriságának változása

Egyéni vállalkozók

ÁFA-fizetés gyakoriságának változása

HozzászólásSzerző: DonnaTonna1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mivel még nem fordult elő velem, hogy átléptem volna az ÁFA-fizetés gyakoriságát megváltoztató összeghatárt (és úgy emlékszem, hogy az 250000 Ft) (főállású áfakörös egyéni vállalkozás), nem tudom, hogy mikor kell lépni. Az APEH értesítése szerint - amit a 2 évvel ezelőtti adatok alapján megállapított - éves bevalló vagyok, de most, a 3. negyedévre már 382000 Ft fizetendő és 18000 Ft levonható áfa gyűlt össze január 1. óta. Kell-e most bevallani és fizetni, vagy csak éves bevallást kell csinálni majd?

Rajtam kívül ezt itt biztos mindenki tudja. Kérek szépen egy kis segítséget!

Köszönöm    

Jutka

DonnaTonna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ÁFA-fizetés gyakoriságának változása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. okt. 11, 2009 12:34 pm

Szia!  Ezeke szerint most halmozottan 209.01.01-09.30. időszakra az elszámolandó ÁFA (382-18 eFt) 364eFt lenne..  tehát most 10.20-ig bevallást kell adnod 09.01.01-09.09.30. éves, aki a határértéket átlépte, aztán már majd a IV.n. évről negyedéves bevallást..

Art-ból: 

ad) az éves bevallásról negyedéves bevallásra kell áttérnie, ha a tárgyévben az év elejétől - előjel helyesen - összesített fizetendő és levonható előzetesen felszámított adó különbözete az ac) pontban meghatározott értékhatárt elérte, vagy az adóév közben az adóhatóság számára közösségi adószámot állapított meg. A tárgyévi első bevallását a tárgyév első napjától azon negyedév utolsó napjáig terjedő időszakról kell - a negyedéves bevallás benyújtására előírt időpontig - benyújtania, amelyben az értékhatárt elérte, illetve amelyben az adóhatóság közösségi adószámot állapított meg,
  
 Nálad most érte el ezek szerint a 250 eFt-ot.. tehát, már most 10.20-ig adnod kell ÁFA bevallást..

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 117 vendég