Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rokkant nyugdíjas EV. 2009.

Egyéni vállalkozók

Rokkant nyugdíjas EV. 2009.

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Több mint 10 éve véglegesen rokkant nyugdíjas EV-ről van szó.

A kérdésem az, hogy amennyiben osztalékként venné ki a pénzt, az nem bántaná a r.nyugdíját ?

Tudom hogy régen így volt, de nem biztos hogy most is így van ?

Köszönöm szépen

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Rokkant nyugdíjas EV. 2009.

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. szept. 24, 2009 10:02 am

 Szia !

 A forrás a magyarország .hu oldalról:

Milyen esetben szűnhet meg a baleseti rokkantsági nyugdíjjogosultság?

A baleseti rokkantsági nyugdíjra jogosultság megszűnik, ha

a nyugdíjas túlnyomóan üzemi baleset, foglalkozási betegség vagy szilikózis (azbesztózis) következtében kialakult egészségkárosodás miatt már nem minősül rokkantnak, vagy

a 36/A. § (1) bekezdés a) pont ab) alpontja szerinti, az irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt el nem érő és az Rjtv. 1. § b) pontja szerinti keresőtevékenységet folytató rokkant hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja

a baleseti rokkantsági nyugdíj összegének kétszeresét és

a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét.

A kereset, jövedelem vizsgálata céljából az a rehabilitációs járadékról szóló törvényben foglaltakat a baleseti rokkantsági nyugdíjas esetében is alkalmazni kell.

A 2007. december 31-én baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülőknél az ellátásnak ez utóbbi, a kereső tevékenység miatti megszüntetésére vonatkozó szabály 2008-ban még nem alkalmazható. Rájuk 2009. január 1. előtt tehát továbbra is irányadó, hogy a jogosultság akkor szűnik meg, ha a nyugdíjas

  • rendszeresen dolgozik, és
  • keresete négy hónap óta lényegesen nem kevesebb annál a keresetnél, amelyet a megrokkanás előtti munkakörében rokkantság nélkül elérhetne .

Rendszeresen dolgozik az, aki a munkakörére megállapított teljes munkaidőnél nem rövidebb munkaidőben dolgozik. Amennyiben valaki ennél már a megrokkanását megelőzően is rövidebb munkaidőben dolgozott, akkor dolgozik rendszeresen, ha a munkaideje a megrokkanását követően nem csökken.

A keresetet abban az esetben lehet lényegesen kevesebbnek tekinteni, ha annak a személyi jövedelemadóval csökkentett összege legalább húsz százalékkal kevesebb a nyugdíj alapját képező havi átlagkereset törvény szerint korrigált összegénél.

 

Az én megitélésem szerint annyi osztalékot szabad felvennie hogy az ne legyen több  mint az az idézett részben szereplő határ. Szerintem az osztalék is jövedelem.., de biztosan  lesz  aki  megerősiti vagy cáfolja a választ.

Üdv: hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Rokkant nyugdíjas EV. 2009.

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. szept. 24, 2009 10:27 am

Kedves hvanna!

Köszönöm szépen, de ettől van már frisebb. Ma már csak a kereset számít ... az nem, hogy rendszeresen dolgozik.

Viszont az nem tiszta előttem, hogy az osztalék keresetnek számít- e, vagy csak az számít keresetnek, ami után járulékokat fizetünk ?

Köszönöm ha valaki még válaszol.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Rokkant nyugdíjas EV. 2009.

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. szept. 24, 2009 4:15 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Rokkant nyugdíjas EV. 2009.

HozzászólásSzerző: kriszta4 » pén. szept. 25, 2009 5:15 pm

Kedves Olga!

Nagyon szépen köszönöm.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég