Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gondok-gondok-gondok

Egyéni vállalkozók

Gondok-gondok-gondok

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 07, 2009 8:16 am

Habár, ha jobban belegondolok:  az alanyi adómentes vendéglátós számomra mindig is gázosnak tűnt. Napi bruttó 15 000 Ft-nál kisebb forgalomból szerintem képtelenség legálisan fenntartani még egy sarki büfét is...

Ha 100 %-os árréssel is dolgozik, akkor legjobb esetben 7500 Ft a napi bruttó fedezeti összege. Ebből 2007-es minimálbérnél cca. 3000 Ft csak a bérre elmegy. És akkor még hol van a fűtés, világítás, víz, szennyvíz, szerzői jogdíjak, mosogatószer,  könyvelő, bérleti díj, bíztosítás, stb., stb....

 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gondok-gondok-gondok

HozzászólásSzerző: validitas » pén. aug. 07, 2009 8:26 am

Mondjuk az kétségtelen, hogy a vállalkozónak is jócskán van vaj a fején... feketén könyveltet, zsebből fizet,

"Szerintem áfát nem vagy alig kéne fizetnie, mert ugye a péztárgépet nem mindig ütik, számlája temérdek van."

Ezzel egyébként nagyon rá lehet fázni egy ellenőrzés kapcsán... 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gondok-gondok-gondok

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 07, 2009 8:53 am

Nem lehet, hogy a "megtalálta a zsák a foltját" esettel állunk szemben, csak közben homokszem került a gépezetbe?

 

Én nem hinném, hogy megpróbálnám helyrehozni ezt a gebaszt.... Nincs az a pénz...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gondok-gondok-gondok

HozzászólásSzerző: bartane76 » pén. aug. 07, 2009 1:34 pm

Sziasztok!

100 százalékig igazatok van abban, hogy egyik fél jobban bűzlik mint a másik. 

Most csináltam meg a két nullás bevallást, elküldtem. Elindítom az ügyvéd felé, most már intézzen amit akar. 

A vicc az, hogy lassan más másfél hónapja jár a nyakamra, feldolgoztam neki 3 hónap anyagát ebből az évből, és adott 6000 Ft-ot. Muszály valamit kitalálnom, mert ez nem fog fizetni, tuti. Ráadásul ha újra kell könyvelni neki a 2007-et, 2008-at, azzal is csak én szívok majd, mert a havi kis 4.000 Ftomat (sajna falun még ennyit is alig lehet kérni), tuti nem fizeti majd ki.

 Bocsi a panaszáradatért, de most kellett felhagynom a főállású könyveléssel, mert egyszerűen nem fizetnek az ügyfelek. De persze nem azok akiknek nincs. Most robot 8 órában egy cégnél, ahol munka ezer, mert az elődeim csak káoszt hagytak, utána folyt köv itthon. És egyre több a kontár könyvelő, elnézést a kifejezésért. De elvállalják olcsón, és 2 év múlva kiderül, hogy rossz, amit csinálnak.

Be kéne vezetni, hogy előre fizessenek, és aki nem teszi, az vigye mondjuk a második alkalomtól oda a könyvelését ahová akarja. 

Üdv. Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Gondok-gondok-gondok

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 07, 2009 1:44 pm

Kérd előre a munkadíjat! Az újrafeldogozásért egyben az egészet. És három hónap kauciót is.  Ha nem adja, vigye a cuccát Isten hírével. Nem hiányzik ez neked, hogy beleőrüljél... Ne adja Isten, még bele is rántson az ügyeibe.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron