Adófórum

Adózási és számviteli információk

Internetes webáruház működtetése

Egyéni vállalkozók

Internetes webáruház működtetése

HozzászólásSzerző: starrovers » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Válaszadók!

 

Szeretném a segítségüket kérni egy tervbe vett webáruház adózási kérdéseivel kapcsolatban.

 

Egy, külföldről ajándékként behozott ruhákat (darabja 20-40 e között mozog) értékesítő webáruházat szeretnék üzemeltetni, viszont nem vagyok tisztában az adózási kötelezettségekkel és hogy egyáltalán milyen vállalkozási formában lenne érdemes végezni ezt a fajta tevékenységet? 7-es adószámmal, vagy az EV kiváltásával?

Válaszukat előre is köszönöm!

 

Tisztelettel

Starrovers

starrovers
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Internetes webáruház működtetése

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » vas. júl. 26, 2009 10:20 am

Értékesítést 7-es adószámmal nem lehet folytatni. Egyéni vállalkozóként, vagy cégként (kft, Bt) lehet internetes áruházat működtetni.

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Internetes webáruház működtetése

HozzászólásSzerző: starrovers » vas. júl. 26, 2009 11:37 am

Köszönöm Hajni, egy lépéssel közelebb vagyok a megoldáshoz. 

 EV-ként milyen anyagi vonzatai lennének a szokásos járulékokon kívül? Úgy értem a nyereség után hogy adóznék, lévén "ajándékokat" értékesítek majd?

starrovers
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Internetes webáruház működtetése

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » vas. júl. 26, 2009 3:15 pm

Az, hogy csupa ajándékot értékesítenél, elég érdekes dolog. Erre biztos lesz, aki okosabb választ ad majd neked. 

Nem tudom mennyire életszerű egy üzletet arra építeni, hogy ajándékba kapott dolgokat értékesítsünk. És azt sem tudom, mennyire fogadja el azt majd az APEH. Ja, és mivel értékesítesz, az árud eredetét valamivel igazolnod is kell majd.

Mindenesetre, adózás szempontjából, ha az árud "ingyen"van, akkor szóba nem jöhet az eladott áruk beszerzési értéke, mint költség. A bevételedet csökkentheted az egyéb elismert költségekkel (szja törvényben megtalálod) és az így megmaradó eredményed után fizeted az szja-t, (ismét az szja törvény) illetve fizetsz majd iparűzési adót (bevétel-anyagköltség lesz az adóalapod, ennek a 2%-a az ip.adó)

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Internetes webáruház működtetése

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. júl. 30, 2009 2:23 pm

Szia Hajni ! 

 

Szerintem úgy értelmezte Starrovers, hogy ajándékokat ( mint ajándék tárgyakat ) értékesítene weblap segítségével. 

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Internetes webáruház működtetése

HozzászólásSzerző: starrovers » pén. júl. 31, 2009 5:07 pm

Úgy gondolom, hogy nézőpont kérdése: ajándékokat értékesítek, vagy ajándékként beszerzett terméket értékesítek. Véleményem szerint ez egy olyan kétes pont a magyar adórendszerben - vagy talán globálisan is -, melyet egyetlenegy adóhivatal sem tud pontosan megállapítani. Vagy tévednék?
starrovers
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Internetes webáruház működtetése

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » pén. aug. 07, 2009 6:00 am

Az én értelmezésem szerint Te ajándékként (ingyenesen) kapott dolgokat értékesítenél a weblapodon. E szempontból mellékes, hogy az bútor, ruha, könyv vagy bármi.

A válaszom ajándékra utaló része is erre  vonatkozott,  ha nem áruként szerzed be, tehát nincs számlád az áru beszerzéséről, hanem az általad értékesített árut te ingyen, ajándékként kapod.

 Ha ajándéktárgyat értékesítesz  azaz van számlád az áru beszerzéséről (és nem az árut magát kapod Te ajándékba), akkor az előző válaszom ajándékra vonatkozó részét tekintsd semmisnek, én értettelek félre.

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron