Adófórum

Adózási és számviteli információk

EKHO-s egyéni vállalkozó

Egyéni vállalkozók

EKHO-s egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: zilo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 

EKHO ügyben szeretném a segítségeteket kérni !

Zenészként dolgozom  főállású munkaviszonyban ill mellékállású EV-ként is ezt a tevékenységet folytatom. EV-ként alanyi adómentes vagyok és tételes költségelszámolást alkalmaztam.

Jún.30-val megszűnik a munkaviszonyom és főállású vállalkozóként dolgozom tovább.  Tevékenységem alapján jogosult vagyok EKHO-t alkalmazni és szeretnék is élni vele, viszont különböző, egymásnak ellentmondó infókat kapok EKHO ügyben a leendő kifizetőktől. Van aki megbízási szerződéssel akar alkalmazni és nem kér számlát,  van aki csak számlát kér, szerződést kötni nem akar, stb. Tehát a kérdéseim:

1.

Én úgy tudom, hogy főállású EV-ként megbízási szerződéssel dolgozni nem lehet, valamint számlát adni kötelező. Tehát én a következőképpen járnék el:  vállalkozási  szerződés a munkára || EHO nyilatkozat  || számla.  Jó ez így? Esetleg a vállalkozási szerződés elhagyható ?

2.

Következő kérdésem, hogy a kp. számlát hogyan kell kiállítani? Szerződés szerinti összeg – levont EKHO = kifizetett összeg vagy csak a levonások után kapott összeggel ?

3.

A könyvelési részt illetően sem értem a következőket: Pénztárkönyvet vezetek tételes költségelszámolással. Eddig, mellékállású EV-ként  vállalkozói kivétem nem volt, ezért járulékokat sem fizettem , év végén a jövedelmet leadóztam. Mivel júl 1-től főállású EV leszek a minimálbér után kötelező járulékokat meg kell fizetnem  ( EKHO-nak is feltétele ) és ha már megfizetem kivétbe is teszem, ami ugye költségként elszámolható.  Viszont az EKHO-s jövedelemmel szemben nem lehet költséget elszámolni és nekem csak az lesz. Hogyan kerülnek ezek a tételek a pénztárkönyvbe?

 

Elnézést a sok kérdésért és előre is köszönöm a válaszokat!

 

Zsolt

zilo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EKHO-s egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: tegzesandras » pén. júl. 03, 2009 12:13 pm

Kedves Fórumozók!

Senki nem tud segíteni EKHO-s témában ? Én is most kezdek ekhozni és érdekelnének a válaszok !

üdv

András

tegzesandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég