Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyénik-számvitel alá???

Egyéni vállalkozók

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziassztok!

Ma hallottam mérlegképes továbbképzésen, és nagyon megdöbbentem: ősszel újra akarják kodifikálni az egyéni vállalkozókra vonatkozó törvényt, és át akarják tenni őket is a számviteli törvény hatálya alá az szja-ból. Hogy akarják ezt megvalósítani, hisz nem is tartoznak a Gt. alá.

Hogy akarják ezt megvalósítani?

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. jún. 24, 2009 12:48 pm

Szia!

Én nem hallottam róla, de én már mindent el tudok képzelni !!!

"Csak egy tollvonás és a szvt hatályát  máris kiterjesztik az ev-ra is". Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. jún. 24, 2009 12:51 pm

csak azt ne ... akkor jajjj nekem  :-)
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. jún. 24, 2009 4:12 pm

Nem lehet, hogy az egyéni céggel kevered össze? Mert én arról olvastam,hogy az egyéni cég "intézményéhez " akarnak hozzányúlni. 

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jún. 24, 2009 5:03 pm

Hát nagyon remélem hogy ez nem történik meg, mert akkor én is bajban leszek. nem szeretném regisztráltatni magam. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jún. 24, 2009 5:31 pm

Én is ezen gondolkodom egész este. Lehet, hogy arról van szó, de az előadó egyéni vállalkozót mondott, mert a mellettem ülő lány is ezt hallotta. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. jún. 25, 2009 1:51 am

Sziasztok !

 

Hűűű, de jó,  dupla szívás !

Ez azt jelentené, hogy csak regisztrált könyvelő könyvelhetné az EV-t is.

Aztán lehet majd abba is belebonyolódni, hogy mit hová kell könyvelni.

Nagyon remélem, hogy az előadó csak bakizott, és elfelejtette elé tenni, hogy egyéni cégeknél. Azért az Szvt-t csak át kell dolgozniuk teljesen, mert bele kell venniük az ev-t is.

Azt sem látom, hogy ennek mi lenne az értelme ! ? Miért lenne jobb? Bár nagyobb a tévedési lehetőség és így lehet miért büntetni. Majd itt is úgy értelmeznek egy –egy paragrafust, ahogy nekik előnyösebb. Nem számít, hogy a könyvelők 100%-a egyértelműen azt olvassa ki  ami le van írva, még is Ők lesznek hibásak. Lásd Eho, nullás igazolást kér a vállakózó, és nem fogja megkapni.  Ő nem tudja, hogy ez valójában feb.-tól jún-ig jó volt, de most már nem. Nem tudja, hogy mindenki így könyvelte le, és most mindenkinél tartozásként mutatják ki.


Megint ki lesz a „buta” ? ( ez még nagyon enyhe jelző ) A könyvelő, mert elcseszte a bevallást. Szép kis világot élünk, azt bántják és húzzák le róla még az utolsó bőrt is, aki dolgozik. Se baj ! Majd elmegyünk MI is segélyért, és akkor megbecsült tisztességes magyar állampolgárok leszünk.   

Üdv: Ildi

( na végre, 2x kellett szerkesztenem, hogy alá is tudjam írni.... reggel van még  :-)) )

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. jún. 25, 2009 2:15 am

Jobb ha nem is filózgatunk ezen, mert még 5letet adunk ... :-) régen is volt olyan, ha két egymást követő évben elérte az X ? millió bevételt az EV, akkor a SZTV. alá tartozott... vagymi? nem emléxem pontosan.
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jún. 25, 2009 6:37 am

Ez az Oszkó normális?!!? Szerintem életében nem látott még egyéni vállalkozót, illetve magyar mikor- és kisvállalkozást.... És ilyen faszik osztják az észt? A Deloitte  milyen nyikhajukat alkalmaz???
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyénik-számvitel alá???

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jún. 25, 2009 12:28 pm

Sziasztok!

Nagyon nagyon jogos mindannyitok, mindannyiunk felháborodása. Én a második napi kötelező továbbképzés után megint úgy vgyok vele, hogy elmegyek inkább napi 8 órába akármilyen kis adminisztrátornak, ahol nincs semmi felelősség, mert a HÓCIPŐM tele van ezzel az egész magyar törvényalkotással. Jövőre 14-ről 27%-ra akarják emelni az osztalék ehoját???? Hogy képzelik??? Magasabb lenne, mint az szja??? A szeptembertől induló családi pótlékról minden hónapban nyilatkoztatni kell minden munkavállalót, mert hátha közben valami megváltozott, maguktól meg úgyszem jelzik ha változás van? Hány tetves bőrt akarnak már lehúzni rólunk, már bocsánat a kifejezésért????? Én eddig jó könyvelőnek (és kollágáim is) tartottam magam, de már hónapok óta rettegek mindentől, mit felejtek el, mit cseszek el, és ennek a rettegésnek valóban meg is van az eredménye. Sorra veszem észre a hibákat. Bocsánat, hogy így kifakadtam, de úgy érzem minket egyre inkább csak a sárba taposnak, nemhogy egyszerásítenének, még az emberek előtt is lejáratnak és hülyének titulálnak, aztán persze véletlenül elcseszel vlamit az ügyfélnek, megkapod tőle a magadét, hogy TE HÜLYE könyvelő, viszont azt senki sem fogja rajtunk kívül látni, hogy mennyit gürizünk, mennyit idegeskedünk, és a többi...

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron