Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kinek kell kockázatelemezés ?

Egyéni vállalkozók

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok ! 

Segítsetek nekem legyetek szívesek.
Kell az Ev-nek kockázatértékelés ( elemzés) ha csak egy tanulója van és egy Am-könyves néha ? 
A másik csavaros kérdés, hogy kell neki üzemorvosának lenni ? Arra gondolok amit az OMMF felé kell évente jelenteni. Mert én arra emlékszem, hogy meg van szabva, hogy hány fő alkalmazottnak kell lennie, hogy külön üzemorvosa legyen. 


Üdv: Ildi
Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. jún. 22, 2009 5:28 pm

Szia Ildi! Az alábbiakból az derül ki (szerintem), hogy nem kell üzemorvos az ev-nak. Üdv:Napraforgó

Idézet a rendeletből:

"(2) A munkáltató - a magánszemély munkáltató kivételével - a működése megkezdését követő két hónapon belül köteles az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség területileg illetékes munkavédelmi felügyelőségének (a továbbiakban: munkavédelmi felügyelőség) bejelenteni

a) székhelyének és telephelyeinek címét,

b) tevékenységeit,

c) a számára foglalkozás-egészségügyi szolgáltatást nyújtó szolgáltató nevét és címét,

d) a foglalkoztatott, foglalkozás-egészségügyi szolgáltatásban részesülő munkavállalók számát és foglalkozás-egészségügyi osztályba sorolását."


Mi tehát a teendő?

Ha nincs bejelentett alkalmazott a cégben, akkor semmi tennivaló és nem
kell szerződni foglalkozás egészségügyi partnerrel sem.

 

 

Ha azonban van bejelentett munkavállaló, akkor a következő teendők vannak:

  • Ha a cégnek még nincs kapcsolata foglalkozás-egészségügyi szolgáltatóval, akkor minél hamarabb egy ilyen céggel szerződni kell és a bejelentést megtenni.
  • Ha a cégnek már van foglalkozás-egészségügyi céggel kapcsolata, de az előző évhez képest a munkavállalók létszámában, besorolásában változás állt be, akkor változásbejelentési nyomtatványt kell küldeni.
A könyvelők nem rendelkeznek adatokkal e nyomtatvány kitöltéséhez, ezért szerencsésebb azt a szerződött foglalkozás-egészségügyi szolgáltatóval elvégeztetni, esetleg az erre vonatkozó kötelezettséget már a szerződésben is rögzíteni.

 

A bejelentési kötelezettségnek nincsen kötelező formanyomtatványa, annak adattartalma a fő szempont.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. jún. 22, 2009 5:33 pm

Kedves Napraforgo ! :-)

Köszönöm szépen a segítségedet ! 

Egyik kérdés akkor már kipipálva.

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » hétf. jún. 22, 2009 5:46 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. jún. 22, 2009 5:55 pm

Drága Olga ! 

Szerinted mint munkáltató müködik, ha van tanulója és egy AM könyvese ? 

Mert a végén arra következtetésre jutok sajnos, hogy igen. Mert csak akkor nem kell ha egyszál maga végzi a dolgát. Hát ez nekem most nem jó hír :(((

Most hogyan értelmezem szerinted ? 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » hétf. jún. 22, 2009 6:20 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. jún. 22, 2009 6:23 pm

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jún. 23, 2009 9:00 am

Szia Ildi!  Nekem is az a véleményem, hogy a tanulóra és az AM-es munkavállalóra is vonatkozik a munkáltató munavédelmi felelőssége. Gondolj csak bele az AM-es nyilvántartáson alá kell írni a munkavállalónak, hogy részt vett a munkavédelmi oktatáson. Sajnálom, hogy nem tudok kedvező választ adni, bár ne lenne igazam. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szer. jún. 24, 2009 1:41 am

Ildi!

Küldtem egy e-mailt, és csatoltam egy alk.munkavállalókra vonatkozó szabályzatot.

Üdv.: Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kinek kell kockázatelemezés ?

HozzászólásSzerző: drag13 » szomb. júl. 25, 2009 11:44 am

Szia Ildi, kb 1 hónapja voltam egy előadáson, a kockázatvédelemről szólt. Van egy Tanácsadó Szolgálat: Egyik tagja: Déri Miklós: derim@ommf.gov.hu, 30/8175363, ők válaszolnak minden feltett kérdésre, sőt meghívásra elmennek előadást tartani. Nagyon jó volt, mindenki választ kapott a kérdésére.Ott elhangzott, a munkavédelem nem tesz különbséget segítő családtag, alkalmi m.vállaló között, ezért ugyanugy meg kell felelni minden elvárásnak, mint munkaviszonyban álló munkavállaló esetén. Én épitőipar és vendéglátás miatt kérdeztem, és kell a fogl.egészségü.vizsgálat, munkavédelmi oktatás, kockázat elemzés alkalmi munkakönyvesnél is. Ezt a választ kaptam.

                                                       üdvözlettel Irén drag13@freemail.hu

 

drag13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég