Adófórum

Adózási és számviteli információk

APEH büntetés áthárítása

Egyéni vállalkozók

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: kovács5009201 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mi a teendőm? Egy alanyi mentes, ÁFA körön kívüli egyéni vállalkozó könyvelését  szívességből csináltam eddig, a saját jelszavammal, tehát meghatalmazottként küldtem el a jelentéseit. Gykorlatilag az év végi SZJA-t és a néhány bevallását kellett elküldeni.

Idén többször megjelent, gyakorlatilag elhordta az eddigi papírjait, de  nem szólt semmit. Én jan-febr-ban többször szóltam üzentem, hogy mi van az SZJA-val, ha az APEH felszólító levelet írt, azt elküldtem, de nem jelentkezett. Tudom, én is hibás voltam.

Erre megérkezett egy 70.000,- Ftos büntetés nekem . Berágtam, szóltam elismerte, kifizeti, írunk levelet, hogy az ő sara - állítólag a cégtől még nem kapta meg az M30-a !!!!- de egy hete megint nem jön.

Hát a büntit majd behajtom rajta, de hogyan tudnék tőle megszabadulni ?.

Az is gond, hogy ezzel priuszom lesz az APEH-nél.

Van-e mód arra, hogy a 182-est visszafelé dátumozzam. / tudom, hogy elviekben nincs ,de nem próbálta-e már valaki./

Az APEH milyen kifogást fogad el?

Köszi

kovács5009201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. máj. 31, 2009 5:09 pm

Szia!

Visszafelé nem dátumoznám, de azonnal "felmondanám". Szerintem ez a "priusz" az  Apeh-nál nem a könyvelőt terheli.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: kovács5009201 » hétf. jún. 01, 2009 2:34 am

Jó reggelt Napraforgó !

Hát nem gondoltam, hogy így pünkösdkor más is itt bóklászik, de látom neked sincs jobb dolgod. Érthető, hiszen nem süt a nap. /bocsika /

Hát én is úgy gondolom , hogy még ma felmondom, csak tettem egy óvatos kisérletet.

Az oké, hogy elmegy a 182-es, de valahogy azt is bizonyítanom kellene, hogy azért van, mert nem kaptam anyagot. Erre kérnék véleményt, elég-e ha írok egy levelet, vagy az APEH mit fogad el.

Vagy csak én vagyok ilyen balfék? Más még nem járt így ?                                                                    

További szép ünnepet.

Mari 

kovács5009201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jún. 01, 2009 3:01 am

Szia! Visszafelé semmi képen nem küldeném a 182-est. Nagyon óvatosan kell az ilyen ügyfelekkel bánni, velem is előfordult, hogy hónapokon keresztül nem jött tájamra sem az ügyfél, havonta küldözgettem az 58-sokat, mielőtt az 53-ast kellett volna küldeni, felszólítottam tértivevényes levélben, hogy nem fogom elkészíteni és mivel jár, ha nem lesz elküldve a bevallás. Lett hatása a levélnek, amennyiben továbbiakban sem jött volna, bizonyítani tudom, hogy én megtettem a tőlem elvárhatót. Én úgy gondolom, ha üresen elmegy a bevallás és utólag önellenőrzés, akkor sem büntethetnek.A 182-est viszont küldeném gyorsan, nem gondolnám, hogy az Apehnél ezért priuszod lenne.

Drukkolok Neked, hogy megkapjad tőle a kiszabott büntetést. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 01, 2009 4:15 am

Én meg sajnos azon a véleményen vagyok, hogy a priusz Marié :-(((

És ez sajnos nagy tanulság lesz Neki :-((( 

Ha valakit a saját nevünk alá regelünk be, akkor Bennünket terhel a büntetés. Szerintem annyiból Mari is hibás, hogy legalább egy nullást el kellett volna küldenie időben. 

Levelezni APEH-hel szerintem teljesen felesleges, bár nem kerül semmibe, egy próbát azért megér.

Szóval sajnos én pesszimista vagyok.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jún. 01, 2009 5:26 am

Szia Zsuzsa! Csupán kíváncsiságból szeretném megkérdezni, miben nyilvánulhat meg

az Apeh részéről a későbbiekben , Marira nézve hátrány, azonkívül, hogy ezt a büntetést,

valószínű ki kell fizetnie, vagy sikerül bevasalni az ügyfélen vagy nem.Köszönöm.

Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: kovács5009201 » hétf. jún. 01, 2009 6:04 am

Én mint fő-fő balek elismerem, hogy hülye voltam, és a büntit ki fogom fizetni, és tuti, hogy bavasalom, mégha a kedves ügyfelemet be kell hogy mószeroljam a feleségnél is akkor is.

A gondom az, hogy a priuszom szerintem abban nyilvánul meg, és az lesz a hátrányom az APEH-nál, hogy mivel visszaesőnek minősülök, így a büntetési tételem második alkalommal már magasabb lesz. Ezt onnan gondolom, hogy enyhítő körülményként volt említve a határozatban, hogy első alkalmmal kaptam büntit. Remélem nem lesz második alkalom, de amint a mellékelt ábra mutatja még akár lehet is.

Az igazság az, hogy még levelet sem kaptam soha, azért borzongok most ettöl.De aki hülye az ugye megérdemli. 

 Hát mindenki okulására mégiscsak jó volt, hogy ezt a témát felvetettem

Mari 

kovács5009201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: szaboicus » hétf. jún. 01, 2009 6:26 am

Szia!
Jól gondolod. A továbbiakban nem lesz,ilyen "barátságos" a kirótt bírság.
Méltányossági kérelmet nyújtanék be,töröljék a büntetést,és mellékelném az ügyfél(sajátkezű) nyilatkozatát(+2 tanu).
Ha nem írsz, a hallgatás beleegyezést jelent.
Ha nullásan adtad volna be, akkor azért büntetnek meg(valótlan adat).
A bírság mellett ne feledd elkérni a fellebbezési illeték összegét sem, mert azt is ki kell fizetni.
Remélem megértőek lesznek veled, mert ugyan te küldöd a bevallásokat, de adat hílyán mit lehet küldeni.
Írjál majd mit intéztél.
Üdv:Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » hétf. jún. 01, 2009 7:07 am

Én mindenképpen leírnám az APEH felé mi történt. Vagyis ügyfél nem jelentkezett, neked pedig a leadott anyag alapján kell bevallást küldeni. A nullás u.úgy csalás, ha nagyon szorosan vesszük nem? Nem hiszem hogy kötelességem nullást küldeni, ha x ideig nem jelentkezik egy vállalkozó. Az én feladatom az HA időben leadta, időben a leadott anyagból készített bevallást küldjek. A reisztráció nem arra kötelez, hogy az ÉN  felelősségem más cégének vezetése, hanem arra van, hogy elektronikusan elküldjem, ha van mit. Beteg vagyok elmegyek orvoshoz, aztán nem szedem a gyógyszert. Az orvost is megbüntetik? Gondolom nincs írásbeli szerződésetek, de a szóbeli megállapodás is megállapodás, főleg ha tanukkal is tudod bizonyítani. Nem fizetett + nem jelentkezett. Tudom hogy nem egyszerű, sajnos én is rendszeresen szembesülök hasonló (elfelejtenek jönni) problémával. Jó lenne erre vmi jó módszert eljárást kidolgozni a saját védelmünkben. Az APEH azért bennünket büntet, mert mi utólérhetőek vagyunk! De hangsúlyozom a bevallási kötelezettség a vállalkozót/cégvezetőt terheli!
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

APEH büntetés áthárítása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jún. 01, 2009 7:18 am

Szia Mari! Most, hogy írtad azért kaptál ennyi büntit, mert első alkalom, így már értem Zsuzsa válaszát. Mária

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron