Adófórum

Adózási és számviteli információk

Praxis vásárlás

Egyéni vállalkozók

Praxis vásárlás

HozzászólásSzerző: hatita1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Lenne egy orvosi kérdésem.

Külföldről hazatérő orvos praxist vásárolna. Egyéni vállalkozó lenne. Egyéni vállalkozó vásárolhat-e praxist és az költségként elszámolható-e?

 Előre is köszönöm  

hatita1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Praxis vásárlás

HozzászólásSzerző: apóca » kedd máj. 12, 2009 4:26 pm

Szerintem, vagyoni értékű jog (cégérték). Az 1995. CXVII. (sZJA) törvény 11. sz. melléklet II. 1. b) pontja a nem anyagi javak közé sorolja az önálló orvosi tevékenységről szóló törvény szerinti müködtetési jogot. Ez több mint egy évre szól és hivatalosan eladható.
apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Praxis vásárlás

HozzászólásSzerző: hatita1 » kedd máj. 12, 2009 5:30 pm

Köszönöm a választ, legalább tudtam valamerre elindulni. Elolvastam a törvényt, de lenne még egy kérdésem:

megtaláltam a 2000. évi II. törvényt az önálló orvosi tevékenységről. 2§2 pontja:

A működtetési jog jogosultja a működtetési jog alapján nyújtott önálló orvosi tevékenységet - akadályoztatásának jogszabályban meghatározott eseteit kivéve - csak személyesen folytathat.

Ez alapján ha jól értelmezem nem folytathat vállalkozás működési jogot, csak személyhez köthető.

Jól értem?

 

A segítséget nagyon köszönöm.

hatita1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Praxis vásárlás

HozzászólásSzerző: apóca » szer. máj. 13, 2009 10:12 am

Nem merültem el az orvosokról szóló törvényben, én csak az adózási-számviteli részhez értek, erre válaszoltam. Azt tudom, hogy az én háziorvosom úgy praktizál, hogy xy (személynév) Bt. Régebben, nem tudom, hogy most is így van-e, patikát nem nyíthatott kft, csak bt. gyógyszerész beltaggal, hogy a szakmai elvárásokat ne sérthessék meg. Gondolom, így van ez az orvosoknál is. Van egy orvosi kamara, gondolom, ők erre a szakmai kérdésre tudnak válaszolni.
apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 77 vendég

cron