Oldal: 1 / 1

nyereséges egyéni vállalkozó

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: duduci
Szisztok! Segítséget szeretnék kérni: ha egyéni vállalkozónak év végén megcsinálom az szja bevallását és származik jövedelme a vállalkozásból, tehát fizet vállalkozói szja-t és még osztalékot is vesz ki, miután megfizette az osztalék adót, akkor ezeket a jövedelmeket nekem ki kell vezetnem pénztárból? Hiszen mivel elég sok jövedelme származott a vállalkozásból igy most több millióval plusszos a pénztár....válaszokat előre is megköszönöm.

nyereséges egyéni vállalkozó

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 08, 2007 4:37 pm
Szerző: M.Éva

Igen az adózott jövedelmet vezesd ki a pénztárból,hiszen papíron addig csak növeli az egyenlegedet,holott az már a saját leadózótt pénze, amit valószinűleg már el is költött!!

Üdv:Éva 


nyereséges egyéni vállalkozó

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2007 12:49 pm
Szerző: Zsuzsa78
ki kell vezetni minden féleképpen, hiszen leadózott "magán" pénze lesz az adózónak, ez is  jövedelme a jöv. kivéten felül!

nyereséges egyéni vállalkozó

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 10, 2007 1:03 pm
Szerző: zspotorke

Sziasztok!

Mindenféleképpen nem kell kivezetni, de célszerű, tekintettel arra, hogy az egyéni vállalkozó valójában végigadózza a jövedelmet, tehát a különféle adók és járulékok megfizetése után megmaradt pénz teljes egészében az ővé. 

A pénztárból történő kivezetés csak a számok nagyságrendjét befolyásolja, a pénztár csak analítikában létezik, tehát akár minden év elején újra indulhat(na) a nyilvántartás. A lényeg azonban az amit írtatok.

Üdv: P.Zsuzsa