Adófórum

Adózási és számviteli információk

Főállású vállalkozóból másod állású vállalkozó

Egyéni vállalkozók

Főállású vállalkozóból másod állású vállalkozó

HozzászólásSzerző: merejul1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Főállású vállalkozó vagyok már egy fél éve, a minimálbér után fizettem a járulékokat(kezdő vállalkozás révén). A vállakozásom mellett 36 óra/hétet meghaladó munkaviszonyom keletkezik a holnapi nappal. A kérdésem az lenne h. kell e változásbejelentő lapot beküldenem az APEH felé, vagy ez automatikusan megtörténik amint bejelent a munkahely. Ha nem így van melyik nyomtatványon tudom mindezt megtenni. Az persze evidens h. erre a csonka hónapra befizetem a járulékokat.

Köszönetel Tamás!

merejul1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Főállású vállalkozóból másod állású vállalkozó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd márc. 31, 2009 5:31 am

Szia Tamás!

Kell jelenteni a változást 09T101E nyomtatvány (változást követő 15 napon belül)- (B01 lap 7. pont ), valamint a 09T1041-et kell beadni.

A márciusod teljes hónap, miért csonka hónapra fizetsz? Áprilistól ha nem lesz válllakozói kivéted, és 0-ás lenne a 0958 bevallásod, be lehet adni akár egész évre előre a 09NY nyilatkozatot a 0958 helyett.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főállású vállalkozóból másod állású vállalkozó

HozzászólásSzerző: merejul1 » kedd márc. 31, 2009 6:05 am

Köszönöm a választ Nelly! Kötöltöm a szükséges nyomatatványokat, és igazad van teljes március havi bevallást kell adni:)!

Ha jól látom a 09T1041-es nyomtatványon a munkáltató adataira is szükség van?A biztositásban töltött idő pedig a vállalkozói igazolvány kiváltásának napja a mai nappal bezárólag.

merejul1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Főállású vállalkozóból másod állású vállalkozó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd márc. 31, 2009 6:26 am

A 1041-es nyomtatványra a Te adataid kerülnek, ezen a nyomtatványon jelented be a biztosítási jogviszony-változást. Nem kell a foglalkoztatód adata.

Főfoglalkozású egyéni vállalkozóból egyéni váll. munkaviszony mellett leszel, és ezt a jogviszonyváltozást jelzed a nyomtatványon!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Főállású vállalkozóból másod állású vállalkozó

HozzászólásSzerző: merejul1 » szomb. ápr. 04, 2009 6:13 am

Köszönöm a választ Nelly!

Kellemes hétvégét kívánok!

Üdv:Tamás

merejul1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron