Adófórum

Adózási és számviteli információk

Járulékbevallás januári hónapra

Egyéni vállalkozók

Járulékbevallás januári hónapra

HozzászólásSzerző: bb.ildikó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó járulékbevallását jól számoltam?

2006. januárra: (éves bevallásból csak a januári): saját járulékai: 57000 Ft-os minimálbér után. Tanuló után fizetendő járulékok: (I. évf. I. félév: 62500x015)=9375 Ft után számított járulékok. Vagy esetleg még itt is az 57000 Ft-os minimálbér alapján kell számolni?

2007. január: a vállalkozó járulékalapja nem éri el a minimum járulékalapot, ami szeptemberben be lett jelentve, most januárra a bejelentett összeg alapján számoltam a járulékait. Tanuló után fizetendő járulékok: (II. évf. I. félév: 65500x0,1815)=11888 Ft után számított járulékok. Ezt így jól gondoltam?

A másik kérdésem: a járulékbevallásnál a kötelezettséget, és nem a tényleges befizetéseket tüntetem fel, igaz? Ha a kötelezettség és a teljesített befizetés eltér egymástól, akkor a különbözetet majd a személyi jöv. adó bevallásakor kell rendezni?

Elnézéseteket kérem, ha számotokra nagyon egyértelmű dolgokra kérdezek rá, de még nem volt részem adóbevallás kitöltésében, és így, hogy bele dobtam magam a mély vízbe, csak a ti hozzáértő segítségetekre számíthatok.

Segítségeteket előre is köszönöm! Ildikó

bb.ildikó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Járulékbevallás januári hónapra

HozzászólásSzerző: karacs53 » szer. feb. 07, 2007 1:50 pm

Szia Ildikó!

Jól gondoltad, de egy kis eltérés azért van: A tanulók díjazása 2007.01.01.-től megváltozott. Nem lehet kevesebb a minimálbér 20%-nál. Félévente növekszik.Szakképzési trv.44§. 

A járulékok befizetése nem kapcsolódik az SZJA bevalláshoz. Azt, ha késedelmesen is, de minél hamarabb meg kell fizetni a késedelmi kamat miatt.

A jövedelemadó különbözeted a 0653-as bevallásban kell rendezni.

Margó!

karacs53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron