Oldal: 1 / 1

Diák vállalkozás

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: Gergő41

Üdvözlök Mindenkit!

Nappali tagozatos egyetemi hallgató vagyok. Cégalapításon vagy vállalkozáson töröm a fejem, mert a cég felé akiknek dolgozni fogok számlaképesnek kell lennem. A tevékenységi köröm-mivel még nincs diplomám- műszak irajzolás lesz. A havi jövedelmem 80-160 ezer forint között ingadozna, bejelenteni nem akarnak.

A kérdésem az lenne, hogy laikusként a legegyszerűbben milyen formában és milyen járulékokkal illetve adófizetési kötelezettségekkel tudnék az elvárásuknak eleget tenni...

A válaszokat előre is köszönöm!


Diák vállalkozás

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2009 11:05 am
Szerző: Panni49
Szia! Ha mint vállalkozó számlázol a cégnek az elvégzett munkáért,akkor az általad írt havi jövedelem a  vállalkozás bevétele.
Ebből elszámolhatod a tevékenység végzésével kapcsolatban   felmerülő költségeket. A kettő különbözete a vállalkozói jövedelemadó alapja.
Ha veszel ki havonta jövedelmet,úgynevezett vállalkozói kivétet,akkor azután  személyi jöv.adót (SZJA),24 % nyugdíjbiztosítást,9,5% egyéni nyugd.járulékot,4,5+0,5% természetbeni||pénzbeni EB,és 6% (4+2 %  egyéni Eg.bizt.jár. kell fizetni.,és havi tételes EHO-t 1950 Ft-ot.
ezenkívül még van fizetnivalód a területileg illetékes önlkormányzatnál iparűzési adó címen.
Ha a vállalkozói igazolványt kiváltottad aaz okmányirodában,akkor a 08T1041-es nyomtatvány kitöltésével  bejelentkezel az APEH-nál,mint közép,vagy felsőoktatási intézmény nappali tagozatos tanulói jogviszony melletti vállalkozó.  Dióhéjban ennyi.Nem könnyű dolog.
Nincs mód arra,hogy megbízási szerződéssel végezd a munkádat önálló tevékenységként? Járj utána. Egyszerűbb lenne.ÜdvPanni 

Diák vállalkozás

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 05, 2009 1:22 pm
Szerző: gyorkosolga

.