Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nem tudom mit csináljak, help!

Egyéni vállalkozók

Nem tudom mit csináljak, help!

HozzászólásSzerző: kisvirág53 » csüt. feb. 19, 2009 7:20 pm

sajnálom, nem tudtam. Nem akartalak megbántani a megszólitással. Azt hiszem most mindannyian kicsit idegesek vagyunk, de annyit mindenképpen el akarok mondani, hogy hálás vagyok a segitségedért.

Köszönettel: kisvirág.

kisvirág53
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nem tudom mit csináljak, help!

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. feb. 21, 2009 3:09 am

Sziasztok!

Igen, az lenne a logikus, hogy a 442-be a 2008évi teljesítési dátumú számlákat vehessük figyelembe, így lenne fer.

DE!!!! "442: A 441. sorból a belföldi eladásra beszerzett áruk értéke"    - ez pedig azt sugallja, hogy a 442 semmiképpen sem lehet több a 441-től. A kitöltési útmutató sem utal rá, és a program el sem fogadja, ha nagyobb számot ütök be, mint a 441.

Tehát, gondoljátok át még egyszer!!!  Mert én bizony úgy látom, hogy ezek a nagy okosok odafenn megint elkavartak valamit, egyszerűen elfeljetkeztek arról az esetleg pár milka áruról, amit év végéig már beszállítottak, de csak a következő évben fizettek ki a vállalkozók.

Mondjuk, abban az esetben tudom elképzelni, hogy valóban a 2008 évi beszállított árut írjuk be a 442-be, ha a 441 pl. anyagbeszerzést is tartalmaz, és akkor elvész a különbség, a program nem fog kiabálni miatta.

Egyetlen jóhiszemű elméletem van a dologra, az pedig az, hogy 2007-ben ugyebár az utolsó pillanatban jelezték, hogy dinkák, a teljesítési dátumot nézzétek!  Tehát tavaj az a rész is bekerült a bevallásba, amit most nem engednek a 442-be beírni, tehát a 2007-évi beszerzést.  Na, most naívan talán azt gondolhatnánk, hogy jövőre meg talán visszaállnak a pénzforgalmi szemléletű árura, tehát a 2008-ban beszerzett, de 2009-ben kifizetett áru majd 2009-ben fog játszani a nyereség-minimumnál.

Előre elnézést kérek, ha ezzel valakit megint csak jól "bekavartam".

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég