Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV és bérleti díj (0908-as bevallás)

Egyéni vállalkozók

EV és bérleti díj (0908-as bevallás)

HozzászólásSzerző: cent » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !

Segytséget szeretnék kérni, az a problémám:

1.) egyéni vállalkozó vagyok (főállású) és mint magánszemély a saját ingatlanomban végzem a tevékenységem, ezért bérleti díjat (van adószámom, u. az, mint az egyéni vállalkozásé) számlázok az egyéni vállalkozásomnak.

A havi adatszolgáltatásnál az a gondom, hogy beadom havonta a 0958-as bevallást rendben, viszont a 0908-as A és M bevallást nem tudom kitölteni, mert azt írja ki hibaként, hogy nem lehet u.az az adóazonosító az A és az M lapon.

2.) Még egy kérdésem lenne 2008-al kapcsolatban:

Ha a dolgozónak (Kft. alkalmazott) nincs csak munkabére és nyilatkozik a munkáltatójának, hogy nem önadózó, akkor a munkáltatónak milyen feladata van a havi 0808-asokon kívül.

 

köszi: Centi

cent
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV és bérleti díj (0908-as bevallás)

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. feb. 18, 2009 1:16 pm

Szia!

Az egyéni vállalkozásodnak nem tudsz bérleti díjat számlázni. Mint magánszem, és mint ev nem válik külön jogolag a két személy, ezért nem lehetséges.

Másik kérdés:

"Tájékoztató a magánszemélyek 2008. évi adóelszámolásával kapcsolatos munkáltatói feladatokról
2009.01.15.

A munkáltató, a társas vállalkozás, a polgári jogi társaság (a továbbiakban: munkáltató) 2009. január 31-éig köteles kiadni a munkavállalói, tagjai részére a 2008. évi személyi jövedelemadó bevallás elkészítéséhez szükséges igazolást.  Az igazolást az Adó- és Ellenőrzési Értesítő 2008. évi 13-14. számában megjelent 08M30-as nyomtatvány szerinti adattartalommal kell kiállítani. A nyomtatvány képe az APEH honlapjáról (www.apeh.hu) is letölthető. A honlapról letölthető nyomtatvány alkalmazása nem kötelező, de a nyomtatvány adattartalmától és az adatokhoz rendelt sorszámoktól nem lehet eltérni. A jövedelemigazoláson feltüntetett sorszámok megegyeznek a 0853. számú személyi jövedelemadó-bevallási nyomtatvány sorainak számozásával.

A 0853-as bevallás benyújtására nem kötelezett magánszemély a törvényben meghatározott feltételek mellett kérheti, hogy a munkáltatója állapítsa meg az adóját. A munkavállalók, a társas vállalkozás (polgári jogi társaság) tagjai a munkáltatóhoz 2009. január 31-éig benyújtott nyilatkozatukban kérhetik az adómegállapítást.

A törvény ebben az évben sem kötelezi a munkáltatót arra, hogy a magánszemély nyilatkozata alapján az adómegállapítást elkészítse.

Az új rendelkezés szerint, ha a munkáltató vállalná a magánszemély adójának a megállapítását, de a magánszemély azt nem kéri, akkor erről is kell nyilatkoznia a munkáltatója felé 2009. január 31-éig.

A munkáltató - ha vállalta – az adómegállapítást, az adó elszámolásához és a kedvezmények érvényesítéséhez szükséges - a magánszemélyek által legkésőbb 2009. március 20-áig átadott – igazolások alapján 2009. május 20-áig köteles elkészíteni és a magánszemélyeknek átadni az adómegállapítást.

A munkáltatóknak 2009. június 10-ig elektronikus úton kell eljuttatniuk az általuk elkészített adómegállapításokat a székhelyük szerint illetékes adóhatósághoz.

A munkáltató az általa megállapított adó és a levont adóelőleg különbözetét a számára előírt legközelebbi fizetéskor, de legkésőbb 2009. június 20-áig számolja el a magánszeméllyel.

Amennyiben a munkáltató nem vállalja az adómegállapítást, akkor törvényben előírt kötelezettsége, hogy tájékoztassa a magánszemélyeket az egyszerűsített bevallás választásának a lehetőségéről."

 

A munkáltatói adómegállapításnak kontroll adatszolg.(eKon08) keretében teszel eleget (jún.10-ig), a 08-ason pedig rendezni kell a különbözetet.

A kontrolladat-szolgáltatás elkészítésének lépései 

A munkavállalónak majd M29-et kell kiadni.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV és bérleti díj (0908-as bevallás)

HozzászólásSzerző: cent » szer. feb. 18, 2009 1:30 pm

Szia Nelly

Köszi válaszod.

1.) eddig úgy oldottam meg, hogy a férjem nevére írtam ki a bérleti díjat, így nem volt azonos a két adóazonosító, de neki nincs adószáma csak nekem. Év végén én vallom be, viszont gondot okoz a 450 e ft-os EHO határ, mert ha nem fogadja el az apeh, hogy az én jövedelmem, akkor a férjemre kiirt jövedelem után is számítani kellett volna az ehot ?

Vagy pedig lehet az ő nevére felvett bérleti díj is az én jövedelmem, mert választhatunk hogy ki vallja be?

üdv.: Centi

cent
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 56 vendég

cron