Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV munkaviszony mellett

Egyéni vállalkozók

EV munkaviszony mellett

HozzászólásSzerző: radri » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Új EV 40 órás munkaviszony mellett tanítani szeretne, Áfa alanyi mentes, mert költsége viszonylag kevés lesz, bevétele kb 50 e ft/hó, 36 % szja sávba esik.

Jövkivétnél: Tb 29%, Nyb 9,5%, Eb 4%, szja előleg 36% Marad 10750.-/hó

Osztaléknál 16% vállalkozói adó, 4% különadó, maradékra osztalékadó 25% és Eho 14% Marad 23620.-/hó

Szerintem jobban jár, ha osztalékként veszi ki, mintha jövedelemkivétként.

Kihagytam valamit? Mi a véleményetek?

radri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV munkaviszony mellett

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. feb. 16, 2009 8:39 am

Szia!  Attól függ mi a célja....ha a nyugdíjalapját akarja növelni, akkor lehet hogy az számít neki, hogy melyik a kedvezőbb..  Ha abból a szempontból vizsgáljuk, hogy most mi a kedvezőbb  (saját véleményem szerint később is, hiszen a nyugdíjkorhatár kitolásáról is  most akarnak tárgyalni..),  akkor a munkaviszony melleti ev-nek, ha a munkaviszonya szerinti jövedelmével már a 36%-ba is esik, akkor szerintem is kedvezőbb, ha az egészet vállalkozói jövedelemként és vállalkozói osztalékként adózza, ehózza. Üdv.

A 16%  meg a 4% AZ NEGYEDÉVENTE VOLT FIZETENDŐ, t.n.évet követő hó 12-ig,  az osztalékos adók 25% SZJA és 14% százalékos eho  az nem Ft/hó.. hanem az most a bevallási határidőig fizetendő be.  Ha volt vállalkozói kivét (legkésőbb decemberben), arról már le kellett adni a 0858-ast és jan.12-ig meg kellett fizetni a bevallott adókat, járulékokat.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV munkaviszony mellett

HozzászólásSzerző: radri » csüt. feb. 19, 2009 7:02 am

Szia Melcsi!

Most váltja ki majd az igazolványát.

A Ft/hó csak azért írtam a végén, hogy ha az éves jövedelmét átlagolnánk, akkor kb ennyi maradna neki havonta, ha az 50 eFt bevétellel számolunk.

Elnézést ha félreérthető voltam.

Üdv Adri

radri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 113 vendég

cron