Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853-13-06 lap Tagi hitel

Egyéni vállalkozók

0853-13-06 lap Tagi hitel

HozzászólásSzerző: lujza » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok. Szerintetek az 508. sorban a tagi hitelt szerepeltetni kell-e? kitöltési szerint szerepeltetni kell a vállalkozáshoz felhasznált saját adózott pénz, magánkölcsönt. Ha  a tagi hitel annak számít írok egy példát. Adtam tagi hitelt 100 e Ft-ot év végén visszaadtam 40 e Ft-ot. Akkor a megmaradt 60 e Ft-ot, vagy az összes rendelkezésre bocsájtott  100 e Ft-ot szerepeltessem. Köszi válaszotokat
lujza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0853-13-06 lap Tagi hitel

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. feb. 12, 2009 2:31 pm

szia Lujza!

Az ev-nél nem beszélünk tagi hitelről, hanem tőkebetét, vagy üzemviteli kölcsön a pontosabb kifejezés (ki hogy tanulta).

Az 508-as sorhoz semmi normális magyarázat nincs. Véleményem szerint ide csak annyit kell beírni, amennyi tőkebetétet nyilván tartasz (mert erről máskülönben analitikát kell vezetni), tehát a 60 ezer ft-ot.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0853-13-06 lap Tagi hitel

HozzászólásSzerző: sati1 » csüt. feb. 12, 2009 5:07 pm

Szia

Ide csak akkor kerül érték ha valamiért muszály pénzt be tenni. Jellemzőan azért mert a pénztárkönyv átmenne mínuszba. Csak annyit amennyit muszály mert ezt a jövőben azért vissza kellene fizetni. 

Én december 31-el vissza írtam amennyire csak lehet. 

Attila

sati1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0853-13-06 lap Tagi hitel

HozzászólásSzerző: paradicsom » szomb. feb. 14, 2009 2:54 pm

Én nem vagyok abban biztos, hogy ide a tőkebetét egyenlegét kell beirni, jobban mondva azt kell, de csak 2oo8-ra vonatkozóan.

Hiszen azt kérdezi, hogy 2oo8 évben vállalkozáshoz felhasznált saját vagy más magán kölcsön. Ha te adtál a vállalkozásnak előző években tőkebetétet, az nem ide vonatkozik, mert azt mondjuk az előző évek működéséhez adtad, nem a 2oo8 éviéhez.

Én legalábbis igy értelmezem.

de sajnos semmi bővebbet nem ir a kitöltési.....

paradicsom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0853-13-06 lap Tagi hitel

HozzászólásSzerző: remek » vas. feb. 15, 2009 6:14 pm

Szia paradicsom!

A kitöltési útmutató nem tesz arról említést, hogy CSAK A  2008. ÉVBEN FELHASZNÁLT  vállalkozáson kívüli forrást kellene feltüntetni.Pontosan ezt írja" ...tüntesse fel azon összeget, melyet egyéni vállalkozói tevékenységéhez felhasznált, és amelynek forrása vállalkozáson kívüli" Időszakot nem jelöl meg, így ebbe sajnos ha akarom (illetve akarja az APEH) szerintem bele érthető akár az is amit pl 10 évvel ezelőtt a vállalkozás indításakor betett, de a mai napig nem vett ki. Persze én is szívesebben venném csak a 2008. évben lebonyolított tőkebetéteket, mert az többnyire tiszta, na de ki mondja meg a tutit? A kitöltési útmutató nem, az egészen biztos. Elképzelhető, hogy a TA bevallások analógiájára készült, ahol ugye már az előző évi bevallásnál is be kellet írni a tagi kölcsönök állományát. És ott is bizony a halmozott összeget írtuk be, nem csa a tárgyévit, kérdésként ez fel sem merült, mert a kettős könyvvitelben ez így volt evidens.

Egyébként a nagyobb összegek dec 31. visszaírását veszélyesnek tartom ott, ahol ez tartósan nem felesleges, mert ha pl 2009. január végén szükség lesz rá ismételten, akkor sajnos megkérdezheti az APEH hogy honnan vette, és már olvastam olyan rémtörténetet amiben az volt, hogy nem fogadta el, hogy 3 hét múlva még az az összeg megvolt otthon kp-ban, mert az nem életszerű.

Szóval: nehéz dió

 

remek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron