Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

Egyéni vállalkozók

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: margó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Szeretném kérni a segítségeteket! Sajnos el kell adnunk egy tehergépkocsit, mert kevesebb lett a munkánk. Aki  meg szeretné nézni kb. 200 km-ről jönne és azt kérdezte, ha megfelel neki el is vihetné-e mindjárt. A helyzetet az bonyolítja, hogy hitel van az autón, amit ugye ki kell fizessek, hogy a törzskönyvet is oda tudjam adni a vevőnek. Az autót én odaadnám, csak  ő nem fizetheti ki az árát készpénzben.   Gondoltam egy olyanra, hogy ha megnézi és megtetszik neki, kifizeti a pénzt, írunk róla egy papírt, meg adás-vételit, aztán elviheti az autót. Aztán én elutalom a pénzt a bankomnak-akinél az autó hitele van, elviszem a vevőnek a törzskönyvet, meg a pénzt amit kaptam tőle és az ő bankjában előttem elutalja az én számlámra. Az egyszerűbb az lett volna,ha megnézi az autót és az én bankomba fizeti be az én számlánmra, de sajnos csak délután 5kor fog ideérni hozzánk. Várom a javaslatokat, remélem van egyszerűbb út is, nekem semmi más nem jut eszembe. De pénz nélkül nem merem odaadni a járművet, ő meg miért adná nekem a pénzt, ha nem kapja meg az autót. Köszönöm szépen! Margó
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd feb. 10, 2009 6:20 pm

Szia Margó!

 

Nem írtad, hogy aki megvenné az autót, az vajon bankszámla nyitásra kötelezett-e. Mert ha magánszemély, vagy nem ÁFÁ-s, nem EVÁ-s egyéni vállalkozó, akkor ő fizethet készpénzben.

Ha viszont kötelezett lenne a b.számla nyitásra, és mégis kp-ben fizet, akkor őt fogja a bünti is terhelni, nem titeket. Tehát te (illetve a vállalkozód) nyugodtan fogadja el a kp-t :)

 

Az nem jó, ha te utalod át a pénzt. Vagy fizesd be az eladó bankszámlájára  a saját bankszámládra - feltéve, hogy a bank nem kéri el a személyi igazolványt -, vagy ő utaljon...

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: margó » kedd feb. 10, 2009 6:40 pm

Szia Andi! Köszi! Nem tudom, hogy kötelezett-e bszla nyitásra, csak azt tudom hogy vállalkozása van. Azért nem szeretném azt se, hogy őt büntessék, mert elég drága autó lenne belőle. Üdv: Margó
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd feb. 10, 2009 7:01 pm

Szia Margó!

 

Az is egy megoldás lehet, hogy ha a vásárlás előtt a vevő ügyvédi letétbe helyezi a pénzt. A tgk. átadása után pedig az ügyvéd utal neked. Bár ez sincs ingyen, és elég macerás.

Talán tényleg csak az marad, amire gondoltál is.

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: margó » kedd feb. 10, 2009 8:25 pm

Sőt talán, az lenne a jó, ha írna egy meghatalmazást a vevő, hogy a mi bankszámlánkra itt helyben befizethessem a pénzt. Még mindig nincs jobb ötletem. Végülis nem is ismerem a vevőt, de vele se akarok kitolni, meg persze magammal sem. Hogyan adhatnák oda egy közel 3,5 millió forintos autót egy átutalásos számlára.  Üdv. Margó

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd feb. 10, 2009 8:40 pm

Szia Margó!

 

Nem hiszem, hogy meghatalmazás kellene ahhoz, hogy te pénzt fizess be a saját bankszámládra. Ha a bank nem kéri el a befizető nevét, akkor rendben van a dolog, de ha elkéri, akkor a te neved fog szerepelni a "befizető" rovatban. Az pedig nem jó.

Igen, a törvénymódosítás jelentősen korlátozza a felek szerződéses szabadságát, melyet egyébként a Ptk. szabályoz. Emiatt az ilyen "villámügyletek" lebonyolítása szinte lehetetlenné válik, vagy legalábbis kínnal-keservvel megoldhatóvá. Nem véletlenül van Alkotmánybíróság előtt a törvénymód...

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd feb. 10, 2009 9:48 pm

Szia Margó!

Ha a vevő "megbízik" bennetek, és netán egy "átvételi elismervényre || az érvényes szerződésre || az átutalásos számla ellenében" átadja az összeget, amit TI (a cég valamelyik tagja) majd befizet a számlátokra a vevő nevében -hiszen bárki befizethet akár az ÉN bankszámlámra is- , akkor mehet az üzlet, és a vevőt sem terhelheti bírság...., ugyanis az egyész "250 eFt"-os kp fizetési korlátnak az a lényege, hogy NE "ÉRMÉBEN"  kerüljön megfizetésre az ügylet . Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tgk eladás-készpénzkorlátozás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szomb. feb. 14, 2009 11:22 am

Na, honatyáink megoldották Margó problémáját is :)))
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron