Adófórum

Adózási és számviteli információk

tgk költség elszámolása

Egyéni vállalkozók

tgk költség elszámolása

HozzászólásSzerző: bezi02 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Már tegnap feltettem a kérdést, de választ sajnos nem kaptam. Ha valaki tudna segíteni!!!!

Egy magánszemély 2007 szept.hóban vállalkozásba kezdett (egyéni vállalkozó).Azzal indított, hogy megvásárolt egy tgk-t 4500eFt-ért. Ebből megfizetett 2750eFt-ot, a többi zártvégű lízing.Az áfát egyösszegben visszaigényelte. A lízing törlesztése 2007 évben tagi betéttel történt mivel  még nem volt.Viszont 2008. évben sincs egy fillér bevétele sem.Kérdésem: Hogyan számoljam el az écs-ét, a törlesztéseket, illetve ha nincs bevétele elszámolhatóak-e?Most be akarja fejezni a vállalkozását.Mi a helyzet a tgk eladásával? Gondolok, itt hogy milyen értéken lehet eladni stb.??A segítséget előre is köszönöm.
Az a fő kérdésem, hogy el lehet-e számolni a költségeket, ha semmilyen jövedelemszerző tevékenységet nem végzett?
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

tgk költség elszámolása

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. feb. 09, 2009 10:01 am

Szia! Gondoltam írom ami erről az esetről eszembe jut, hátha csatlakozik hozzá valaki. Ha voltak költségei, illetve a törlesztéseket amit kifizetett annak ellenére, hogy nem volt bevétele el kell számolni. Feltehetően ezeket is "tagikölcsönből" vagyis tőkebetétből rendezte és ez növelni fogja a veszteségét. A tehergépkocsit piaci áron kellene eladni, ha valamikor levonta az ÁFÁ-ját akkor ÁFÁ-san kell kiszámláznia, ez a vállalkozás bevétele lesz, ebből lehetne rendezni a tartozásait. Talán egy kicsit segítettem.

üdv:tepimail  

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

tgk költség elszámolása

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. feb. 09, 2009 11:46 am

Szia! Mivel lisingelésről van szó,az értékesítéssel kapcsolatos első lépés az,hogy a lisingcéghez bemegy,és ott jelzi a szándékát.
Nem tudja értékesíteni a lising cég nélkül.
Az értékesítésnek két formáját lehet véghez vinni.
1: Vagy  lisingcégen keresztül,a vevő átvállalja a lisinget,
2: Értékesíti a TGK. és rendezi a bevételből a tőketartozását,kamatokat,akár árfolyamkülömbözetet,és az ügyintézés költségeit.
Mind két variáció sokba kerül.Bukhat rajta elég sokat.
Az értékesítés elszámolását (ha Ő adja el) az előttem szóló már leírta.
Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 106 vendég