Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adózott eredmény egyéni vállalkozónál

Egyéni vállalkozók

Adózott eredmény egyéni vállalkozónál

HozzászólásSzerző: Tivadar77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy számomra teljesen evidens dolgot szeretnék kérdezni: egy egyéni vállalkozó a bankszámlán maradó pénzét átutalhatja a magánszámlájára?

Természetesen az adók bevallása és befizetése után. Úgy gondolom, hogy ez az összeg, ha kettős könyvvitelben lennénk, mint saját tőke jelenne meg és mivel osztalékadót is fizet utána, szerintem azt tesz vele, amit akar. Hasonlóan egy EVA e.v. -nál. De mivel nem találtam erre konkrét törvényi hivatkozást, ezért felmerült bennem a kétely.  Örülnék a véleményeteknek a témával kapcsolatban! Előre is köszönöm!

Tivadar77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adózott eredmény egyéni vállalkozónál

HozzászólásSzerző: theorba » szomb. feb. 07, 2009 1:26 pm

Ez csak egy saját tapasztalaton alapuló laikus magánvélemény: a bank, ahol a vállalkozói számlát vezetjük, finoman értésünkre adta, amikor a magánszámlára akartunk utalni, hogy ezt nem tanácsos megtenni. Szerintem a vállalkozói számlán levő összeg a vállalkozásé, és bár az egyéni vállalkozónál kissé egybemosódik a "magán"-rész és a "vállalkozói" rész, nekem ez mégis úgy tűnik, mint jövedelemkivét, ami után a megfelelő adót és járulékokat be kellene fizetni - azután már tényleg át merném utalni a magánszámlára.

(De én nem vagyok könyvelő!)

Üdvözlettel

theorba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Adózott eredmény egyéni vállalkozónál

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. feb. 07, 2009 5:53 pm

Szia! Jól gondolod, az egyéni vállalkozó is a leadózott jövedelmével azt csinál amit akar. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adózott eredmény egyéni vállalkozónál

HozzászólásSzerző: Pikikee » szomb. feb. 07, 2009 9:59 pm

Szia Mária ! 

Akár nekem is utalhatja, hiszen már megfizetett utána mindent ! :-)

Majd küldöm a számlaszámomat :-))

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adózott eredmény egyéni vállalkozónál

HozzászólásSzerző: Tivadar77 » vas. feb. 08, 2009 10:36 am

Sziasztok!

Köszönöm a megerősítést! Akkor utalhatja bárhová. Ildi küldheted a számlaszámot! Bár az nálad jövedelem lesz! :)

Sajnos, a legnagyobb gond az, hogy nem válik el élesen az egyéni vállalkozó pénze a magánvagyontól. Így pl. évközbeni átutalásnál minden könyvelő jövedelemkivétként fogná fel a dolgot. Hiszen nem tudni, hogy milyen minőségben veszi ki a pénzt. Ha pl. ugyanezt megteszi úgy, hogy készpénzben veszi ki, akkor a pénztárba kerül át. Szóval ott lenne a helye. Valamiért egy kicsit üresnek érzem a szabályozást ebben a tekintetben, hiszen ez az összeg már több rétegben leadózott összeg, csak nincs nevesítve. Mondjuk, ha a tv.-ben lenne olyan rész, hogy a mérleg szerinti eredmény szabadon felhasználható összeg, akkor az már megadná a választ.

Üdv!

Tivadar

Tivadar77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adózott eredmény egyéni vállalkozónál

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. feb. 08, 2009 10:58 am

Szia !

Az ev bankszámlájára érkezett pénz egyszer már megjelenik a könyvelésében, mint bevétel. Ezt a pénzt  Készpénzfelvételi utalványok füzete (csekkfüzet) nevű nyomtatvány alapján tudja kivenni a vállalkozói bankszámlájáról, ezt csak a bankszámla nyilvántartásban kell szerepeltetni(ha könyveled, akkor kiadás a bankból), hogy az egyenleg stimmeljen, a pénzt utána befizetheti az egyéni számlájára.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég