Oldal: 1 / 1

Főállásu egyéni vállalkozó külföldi mvállalása

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: maya0411

Sziasztok!

Főállásu egyéni vállalkozó külföldön vállalt munkát, ahol állítása szerint biztosított.

Szerintetek milyen járulékokat  kell itt fizetni utánna, ha külföldön biztosítási jogviszonya van, mivel lehet igazolnia, hogy ott biztosított.

Én a minimálbér után minden járulékot vallottam, igaz ezt most közölte, hogy ott tőle vonják a járulékot.

Kérlek benneteket ha tudtok segítsetek.

Köszönettel: Maya

 


Főállásu egyéni vállalkozó külföldi mvállalása

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 05, 2009 8:41 am
Szerző: garbo50

Más tagállamban való munkavállalás esetén a magyar állampolgárok is az adott tagállamban válnak biztosítottá, s így a magyarországi TB jogviszony megszűnik, TAJ számuk passzívvá válik.

A külföldi munkavállalásról, illetve a más tagállamban fennálló biztosítotti jogviszonyról bejelentést kell tenni a lakóhely szerint illetékes Megyei Egészségbiztosítási Pénztár felé annak érdekében, hogy az EGT valamely tagállamában dolgozó személy Magyarországon a járulékfizetés kötelezettség alól mentesüljön, illetve elkerülje a kettős járulékfizetést.


A bejelentéshez az OEP honlapjáról letölthető "Bejelentkező lap külföldön biztosítással rendelkezők számára" című nyomtatvány második és harmadik oldalának kitöltése, és a területileg illetékes Megyei Egészségbiztosítási Pénztárhoz való eljuttatása szükséges.

 

Amennyiben egy magyar állampolgár külföldön rendelkezik munkaviszonnyal, illetve valamilyen formában kint járulékfizető, abban az esetben az új szabályok értelmében 2009. április 30-ig köteles bejelenteni az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak kinti járulékfizetése tényét és mikéntjét.

2009. április 1-jétől létesített munkaviszony esetében azonban a bejelentést a munkábaállást követő 15 napon belül kötelező megtenni.

 

 

Amennyiben egy magyar állampolgár három hónapot meghaladóan tartózkodik egy másik tagállamban, a kiutazás tényét be kell jelenteni az illetékes magyar települési önkormányzat népesség-nyilvántartó irodájánál (okmányiroda). A kijelentkezés tényéről a népesség-nyilvántartó igazolást állít ki. A hazatérést szintén ennél a szervnél kell bejelenteni.

 

Főszabály szerint minden magyar állampolgár egyidejűleg két lakóhellyel rendelkezhet az Európai Unióban. Az egyik a bejelentett (állandó) lakóhelye, melynek nincs elévülési ideje; a másik a tartózkodási (ideiglenes) lakóhelye, amelyhez a lakcímkártyát Magyarországon minden esetben 5 évre adják ki.

 

 

A fentiekből kitűnik, hogy milyen igazolások állnak (kellene, hogy álljanak?) rendelkezésre.

 

Kérdezd meg rendelkezik e Európai biztosítási kártyával,  ( ha jól tudom E 101) ezzel igazolja a munkaviszonyt. 

 

Üdv.

 



Főállásu egyéni vállalkozó külföldi mvállalása

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 05, 2009 9:47 am
Szerző: maya0411

Szia!

Nagyon köszönöm a részletes válaszod.

Ez az egyéni vállalkozó már legalább 5 hónapja kint van, de még most jutott eszébe, hogy ott biztosított is, én meg fizetettem vele itt a járulékokat.

Mindenképpen kérem tőle az Európai biztosítási kártyát  /hátha tudom önreviziózni a 0858 bevallást/ mert ha ezt tudja mutatni úgy gondolom akkor valós csak, hogy ott rendelkezik is biztosítási jogviszonnyal.

Üdv: Maya