Oldal: 1 / 2

Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: antam1

Sziasztok!

Mit szóltok a napi pénztárzárási egyenleghez?Hogyan lehet ezt napi szinten megvalósítani,  mikor az üzletek délután 5-6-ig vannak nyitva, a bankok pedig 4-5 óráig? A jogszabályt jól értelmeztem, hogy az előző évi árbevétel 1,2%-a, de maximum 500.000 Ft?

Ötleteket várnék a kivitelezésre?


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 11:27 am
Szerző: kiskuszko1

Szia4

 

Az előző lezárt év bevételének 1,2%, de ha az nem éri el az 500.000ft, akkor az 500e ft. Szóval ha kb 42millió alatt van az éves bevétel, akkor az 500eft él, ha fölötte, akkor pedig amit kiszámolsz.  Viszont abban elbizonytalanodtam, hogy rád vonatkozik-e. Csak mert a számviteli trv hozza, és az ev meg szja hatálya alá tartozik. Amúgy meg előlegként kiadhatod este, esetleg a főnök elviheti délután, és reggel adja be bankba, de ezt mindenképp össze kell egyeztetni a pénzkezelési szabályzattal. 

 

Kuszi


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 11:45 am
Szerző: zspotorke

Egyéni vállalkozókra és a bevételi nyilvántartást vezetőkre nem vonatkozik, csak a Számviteli törvény hatálya alá tartozókra.

P.Zsuzsa


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 12:10 pm
Szerző: thzs

Szia!

Ha a számvitel tv. hatálya alá tartozol, akkor úgy tudod megoldani, hogy nap közben is befizetsz a bankba, vagy este banki, zsákos befizetést alkalmazol.

Zs.


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 12:11 pm
Szerző: nagy.andrea2

Sziasztok!

 

Egy könyvvizsgálótól hallottam, hogy a hasonló problémák kiküszöbölése érdekében így kell tenni: a napi pénztár zárása nem feltétlenül nap végén kell, hogy legyen. A Pénzkezelési Szab.-ban lehet úgy rendelkezni, hogy pl. másnap de. 10 órakor zárja a pénztárat. Így 8 órakor még el tud menni a bankba.

 

Üdv. Andi


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 12:19 pm
Szerző: thzs

Szia Andrea!

Nagyon atraktív ez a megoldás, de szerintem egy naptári nap 0-24. óráig tart. Az üzleti év végét meg lehet választani, de a naptári napot szerintem nem.

A pénzkezelési szabályzatban persze a pénz kezeléssel kapcsolatos teendőket szabályozhatod, pl. hogyan, mikor, kinek számol el a pénztáros, hol történik a pénz tárolása, hogyan biztosítják a tárolást stb.

De ha reggel 8-kor megy a bankba befizetni, a bank aznapi dátumú befizetési bizonylatot ad, amelyet - véleményem szerint - sajnos csak az az napi pénztárba tehet be kifizetésként.

Ettől függetlenül nekem is van olyan ügyfelem, aki olyan kis településen dolgozik, ahol nem megoldható pl. a zsákos befizetés. Valamilyen megoldást nyilván keresni kell neki, ha nem akar büntit fizetni.

Üdv.Zs.

 


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 12:48 pm
Szerző: zspotorke

Lányok!

Ugye nem felejtkeztek el arról, hogy napi átlagról beszélünk!

Egyébként a kérdező az EV topicban tette fel a kérdést - ezért gondoltuk Kuszival és írtuk, hogy nem vonatkozik rá a megszorítás. (Ettől még elemezgethetjük a kérdést persze, mert biztos nem haszontalan senkinek)

Üdv: P.Zsuzsa


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 1:00 pm
Szerző: thzs

Szia Zsuzsa!

A napi átlag az oké, de sajnos azt nem tudtuk(tam), hogy egyéni vállalkozói kérdést latolgatunk. Azon elmélkedtem, hogy ti honnan tudjátok, hogy a kérdező egyéni vállalkozó, de nem jöttem rá. Mostmár értem.

Mi a véleményed az Andrea által leírtakkal kapcs?

Zs.


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 3:12 pm
Szerző: nagy.andrea2

Konkrétan Gróf Gabriella könyvvizsgáló mondta a tavaly decemberi konferencián. Akkor mi is meglepődtünk rajta, de ő nagyon biztos volt a dolgában. De ha gondolod, szombaton megyek a Tomcsányi Erzsébet előadására, majd megkérdezem tőle.

Andi


Napi pénztár záróegyenleg

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 29, 2009 3:37 pm
Szerző: zspotorke

 Andi!

Jó lenne ha megkérdeznéd T.E.-t mi a véleménye erről.  Sajnos én sem értem, hogy hogy is gondolta ezt a könyvvizsgáló asszony. Jó lett volna, ha egy példán keresztül világítja meg az állítását. Én nem látom az állítása mögött a "tök jó" megoldást.

P.Zsuzsa