Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

Egyéni vállalkozók

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

HozzászólásSzerző: magdika65 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv. Mindenkinek!

Segítségeteket a következőben kérem. Bankszámla nyitásra kötelezett egyéni vállalkozó, új bankszámlát szeretne nyitni. Ezt az Apeh-hez hány napon belül kell bejelenteni, milyen változásbejelentőn.Illetve a megszünt számláját be kell- e jelenteni mennyi időn belül és milyen bejelentőn?

A következő kérdésem. Az egyéni vállalkozó a céges  tehergépkocsiját megvenné. A forgalmi engedélyben tgk. van, de 2500 kg össztömeget nem haladja  meg. Ebben az esetben Áfás-an vagy áfa nélkül számlázza ki magának . ( Beszerzéskor 2004.évben áfásan vette. )  

magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. jan. 26, 2009 7:42 am

Szia!

Nem kell az Apeh felé bejelentei a bankszámlaváltozást. Azt a bank köteles megtenni 15 napon belül. Érdemes azért kb 1 hónap múlva megnézni, hogy a bank bejelentette-e, azaz a törzsadatban szerepel-e az adat. Ha nem akkor vissza kell menni a bankhoz és kérni tőlük egy igazolást hogy ők bejelentették. Ha az Apeh felszólít ezt kell neki bemutatni és minden rendben lesz.

 

Amennyiben a forgalmiban tgk szerepel, és amikor vásárolta, akkor az áfát levonásba helyezte, akkor most szerintem áfásan kell eladnia.

 

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

HozzászólásSzerző: magdika65 » hétf. jan. 26, 2009 8:04 am

Köszi! Az Art-ben igy olvastam,      "  (7) Amennyiben az adózó belföldi pénzforgalmi bankszámlaszáma a számlát vezető hitelintézet érdekkörében felmerült ok, illetőleg intézkedés miatt megváltozik, az eredeti és a megváltozott számlaszámot a hitelintézet köteles bejelenteni - az adózó adóazonosító számának feltüntetésével - a változástól számított 15 napon belül az állami adóhatóságnál."             Csak azt nem tudom hogy  ha én önként szeretnék más banknál számlát nyitni akkor mi a helyzet idézem, hogy miért kérdéses .   " hitelintézet érdekkörében felmerült ok il.. intézkedés miatt változik ". 
magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

HozzászólásSzerző: magdika65 » hétf. jan. 26, 2009 10:51 am

SOS! Kérem aki tud még szóljon hozzá.

Köszönöm.

magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. jan. 26, 2009 11:01 am

Szia!A bankszámla témával nem kell foglalkoznod,mert úgy a nyitást,mint a megszűnést a bank rendezi,ahogy az előttem szóló írta.
A tehergépkocsit (vagy mást )ha ÁFA-san vette,ÁFA-san eladja.
Ui.Az elmúlt évek során hogy használta mint személy,vagy mint teherautó.Ez nagyon lényeges az elszámolt költségek szempontjából.
Pl.Az előző évek során fizetett magánhasználat miatt  cégautóadót?(ha személykocsi)
   Ha teherautó,vezetett menetlevelet? Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. jan. 26, 2009 11:07 am

Szia Magdi!  A többiek szerintem egyértelműen és jól leírták,  hogy bankszámla ki- be jeentése nem az egyéni vállalozó feladata az APEH-hez,  hanem azt már jó ideje a bankok jelentik.  Tehát ezze kapcsolatban bejelentési kötelezettséged külön nincs.

A teherautó eladással kapcsolatban nekem homályos az a megfogalmazás, hogy a "céges tehergépkocsiját eladná saját magának"....  nem mindegy, hogy egyéni vállalkozóról, vagy cégről beszélünk.. Továbbá nem írtál arról, hogy VTSZ szerint minek minősül az a gépjármű,  Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Bankszámla nyitás, ill. megszünés.

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. jan. 26, 2009 8:19 pm

Magdi a tehergépkocsiról olvashatsz itt:

'egyéni váll.cégautóadója"   ( a kérdést  feltette: adotanacs) 

Oda raktam egy halom információt, ott megtalálod a választ rá.

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég