Adófórum

Adózási és számviteli információk

magánszámla

Egyéni vállalkozók

magánszámla

HozzászólásSzerző: Judi74 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van egy új egyéni vállalkozom aki vásárolt egy üzletet az üzlet értékének egy részét (4M Ft) átutalta de ezt a magánszámlájáról tette meg.

Hogyan lehetne ezt a dolgot korrigálni?

Üdv:

Judi

Judi74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. jan. 24, 2009 3:12 pm

 

 Szia !

 Szerintem ugy lehetne megoldani, hogy az üzeltrész értékesitő a kiegyenlitést (4 MFt-ot ) visszatutalja a magánszámlára,  a vállalkozó a magánszámlájáról a 4 M Fz-ot átutalja a vállalkozás részére nyitott bankszámlára és  arról  kerül kiegyenlitésre a vételár egy része.

Ezt a tranzakció visszarendezést és ujbóli lebonyolitást meg kell beszélni az eladóval.

üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: Horog » szomb. jan. 24, 2009 3:19 pm

Igaz, hogy a 250 eFt-os készpénzes határt meghaladja, de ezen már változtatni nem tudsz. Az utalás napján a szóbanforgó összeggel tölts fel a pénztárt és onnan egyből fizesd is ki. Fűzd le a magánszámlát és írj mellé egy feljegyzést, hogy ezek a tételek technikai sorok. Ezt az APEH sem kifogásolhatja, mivel végülis nem készpénzes forgalom volt, hanem úgy utalta el.

Én ezt tenném, de azért várj meg más véleményt is.

Ui: Ezt azért is tenném így, mert ekkora összeg ide-oda utalgatása elég sokba kerül

Horog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: biroapa » szomb. jan. 24, 2009 3:40 pm

Hello Judi!

Szerintem úgy kell lekönyvelni, mintha készpénzes lenne. A 250 eFt-os határ csak február 1-jétől lép életbe. A számlához meg nem pénztárkivételi bizonylatot, hanem a saját bankszámlájának kivonatát csatolja. Az utalgatást én sem ajánlom, mert úgy csak a bank jár jól.

biroapa

biroapa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. jan. 24, 2009 3:50 pm

 

Szia Judi !

Az előttem  megfogalmazott véleményekkel ellentétben, nem azt venném figyelembe hogy ki jár jól. A magánszámláról való utalást téves utalásként kezelném, és ahogy az előzőekben leirtam ugy járnék el.Semmiképpen nem mozgatnék ekkora összeget kp-ben. Ha az adott napon amikor felveszi a bankből a kp-t kifizetésre és  esetleg valami miatt meghiusul a kifizetés a pénztár záróegyenleg felsőhatár (pénzkezelési szab) nem tartható be.

üdv.hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. jan. 24, 2009 4:44 pm

Szia!

Én is kp-snak könyvelném,hozzátéve a kivonatot és egy feljegyzést.

Ha idegentől vette, lehet,hogy már nincs is meg a pénz.Lehet bizalmatlan,hogy nem fogja visszakapni,stb.

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: K.ZS. » szomb. jan. 24, 2009 7:58 pm

Szia Hvanna!

 

Egyéni vállalkozónak is van pénzkezelési szabályzata? Rá is vonatkozik? Elbizonytalanodtam.

ui: én is kp-nek könyvelném és csatolnék egy feljegyzést hozzá

Zsu

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. jan. 24, 2009 8:03 pm

Sziasztok! Egyéni vállalkozónak nem kötelező a pénzkezelési szabályzat, és a  kiadási pénztárbizonylat sem. Egyszerüen a számlához  csatolnám a magánbankszámla kivonatát. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: Horog » szomb. jan. 24, 2009 8:06 pm

Egyéni vállalkozónak nem kell pénzkezelési szabályzat. Nem tartozik a számviteli törvény hatálya alá.
Horog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánszámla

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. jan. 24, 2009 9:55 pm

Szia !

Egyéni vállalkozónak nem kötelező a pénzkezelési szabályzat. Gondolom azért a magánszámláról utalta, mert a vállakozóin nem volt ennyi összeg.Azt nézt meg hogy eza 4 milla rendelkezésére állt-e a vállakozónak az utaláskor(volt e a bankban-pénztárban) mert ha nem akkor az vállalkozói betét. Könyvelése az üzletnek beruházások közt, a fedezetet pedig nézd át.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég

cron